Podstawowe wyposażenie potrzebne do uprawiania kick-boxingu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kick-boxing to sztuka walki. Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z filmami z udziałem Jeana-Claude’a van Damme’a. Polega na zadawaniu ciosów zarówno pięściami, jak i nogami. Jest to niezwykle rozwijający całą sylwetkę sport. Wymaga szybkości, sprawności i dużej równowagi. Sprawdzi się dla tych, którzy chcą poprawić koordynację ruchową i koncentrację. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Każdy więc może znaleźć grupę dla siebie.

Od czego zacząć

Jest to kontaktowy sport, wymagający odpowiedniego przygotowania sprzętowego. Niezbędne do ćwiczeń będą rękawice i bandaże bokserskie. Te pierwsze łagodzą ciosy. Mimo wszystko są one nadal mocne, dlatego w czasie treningu zaleca się zakładanie ochraniaczy na zęby.

Do zabezpieczenia głowy przyda się hełm. Na początek można wybrać uniwersalny bokserski. Ważne, aby jego rozmiar był dobrze dopasowany. Liczy się też wypełnienie wewnętrzne. To ono chroni głowę. Nie może być zbyt miękkie.

W kick-boxingu obciążone są również nogi i piszczele. Trzeba je zatem zabezpieczyć nagolennikami, np. takimi jak ze strony https://sport-progres.pl/16-ochraniacze-na-piszczele. Wykonuje się je z różnych materiałów, m.in.:

– skóry,

– pianki,

– gumy,

– żelu,

– tworzywa.

Poza materiałem trzeba zwrócić również uwagę na odpowiednie dopasowanie, wykończenie i przeznaczenie. Nie wszystkie dedykowane są do każdego sportu. Ważna jest także ich waga oraz grubość. Im grubsze, tym lepiej osłonią, ale tym samym mogą bardziej przeszkadzać.

Z biegiem czasu trenujący nabierze doświadczenia, jaki sprzęt sprawdzi się w jego wypadku najlepiej. Najważniejsze, żeby go używać i bezpiecznie ćwiczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Marek 16.01.2021

    Filmy z tym facetem bardzo lubiłem

Rekomendowane
Niezbędne narzędzia do obróbki metalu i drewna
Niezbędne narzędzia do obróbki metalu i drewna
Każdy proces wymaga odpowiedniego wyposażenia. Dobrym przykładem może być tutaj obróbka materiałów takich jak drewno czy metal. W tym przypadku […]
Filtr G4 w wentylacji – jakie ma zastosowanie?
Filtr G4 w wentylacji – jakie ma zastosowanie?
Co to jest? Filtr G4 jest ulepszoną wersją standardowego filtra G3. Główna różnica między nimi polega na tym, że filtr […]
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Ciekawe pomysły na relaks we dwoje
Wspólnie spędzony czas z partnerem nie tylko pozwoli się zrelaksować  i nabrać sił do dalszej pracy, ale także ponownie roznieci […]
Ostatnie wpisy
Polecamy