Jak zorganizować rodzinną wycieczkę rowerową?

Ciepła pogoda sprzyja aktywnej formie spędzania czasu. Wolne chwile najlepiej wykorzystać na świeżym powietrzu wraz z całą rodziną. Wycieczka rowerowa to idealny pomysł na połączenie relaksu z wysiłkiem fizycznym. Przed wyruszeniem w trasę należy się odpowiednio przygotować. Bezwzględnie należy sprawdzić stan techniczny rowerów. Warto wspierać krajową gospodarkę i użytkować polski rower. O czym pamiętać, organizując wyprawę?

Planowanie trasy

W pierwszej kolejności należy wyznaczyć odpowiednią trasę. Jeżeli wybieramy się z dziećmi, droga nie powinna być zbyt męcząca. Pociechy mogą się szybko zniechęcić. Warto jeździć po ścieżkach rowerowych, lub też nieczęsto użytkowanymi drogami asfaltowymi. Szlaki po lesie wymagają odpowiedniego przygotowania kondycyjnego. Są znacznie trudniejsze, dzieci mogą sobie nie poradzić. Planując wycieczkę, warto wyznaczyć atrakcyjne punkty takie jak malownicze jezioro, czy wieża widokowa. Celem może też być obiad w przepięknie położonej restauracji.

Wyposażenie i potrzebne rzeczy

Na wycieczki rodzinne najlepsze są rowery turystyczne męskie, jak i damskie. Warto zadbać o odpowiednie uposażenie takie jak zapasowa dętka rowerowa, wygodne siodełko, kask, pompka, czy klucze rowerowe. Stroje powinny być wygodne i dostosowane do warunków atmosferycznych. Przezorni mogą spakować mini apteczkę zawierającą, chociażby bandaż i plastry. Wycieczka na łonie natury sprzyja piknikom, toteż warto zabrać kocyk, środki na komary, czy kleszcze oraz jedzenie. Nie można zapomnieć o nawodnieniu. Woda mineralna jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =