Jak zacząć biegać? Wszystko, co musisz wiedzieć

Bieganie jest ćwiczeniem aerobowym, które może być wykonane przez każdego. Jest to świetny sposób, aby uzyskać kształt i schudnąć, a także może być zabawa sposób spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń. Będziesz chciał znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich biegów, jak park lub tor, gdzie można iść w swoim tempie, nie martwiąc się o ruchu lub innych zagrożeń.

Strój

Znajdź dobrą parę butów. Będziesz chciał się upewnić, że twoje buty są dobrze dopasowane, co może pomóc w zapobieganiu urazom. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że są one prawidłowo dopasowane, jest zapytanie o zdanie eksperta. Na stronie https://www.runshop.pl/skarpetki-do-biegania,c20.html możesz kupić akcesoria do biegania.

Rozgrzewka

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest rozciąganie. Może to pomóc w zapobieganiu urazom i zwiększyć zakres ruchu. Najlepszym czasem na rozciąganie jest czas tuż przed i po biegu. Po rozciągnięciu zacznij biegać w tempie, które jest dla Ciebie wygodne, ale nie tak wolne, że zatrzymujesz się co kilka minut, ponieważ zbytnio obciąża Twoje płuca lub nogi. Możesz zacząć chodzić przez kilka minut, aż się rozgrzejesz przed rozpoczęciem biegu, aby nie nabawić się kontuzji, próbując zbyt szybko.

Zacznij biegać

Znajdź płaską trasę. Najlepiej zacząć na płaskiej powierzchni, jak chodnik lub tor w lokalnej szkole średniej. Pozwoli Ci to skupić się na swojej formie podczas przyzwyczajania się do biegania, a nie martwić się o wzniesienia czy nierówności terenu. Zacznij od krótkich dystansów. Jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś, zacznij od jednego kilometra – nawet jeśli zajmie Ci to dłużej niż godzinę! Jeśli po tym kilometrze czujesz się dobrze, spróbuj dodać kolejny kilometr lub dwa raz w tygodniu, aż będziesz mógł wygodnie przebiec kilka kilometrów bez większych trudności lub wyczerpania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − szesnaście =