Czym zajmuje się lekarz geriatra?

Medycyna geriatryczna to gałąź medycyny, która koncentruje się na problemach zdrowotnych starszych osób dorosłych. Lekarze geriatrzy mogą pracować w szpitalach, domach opieki i domach pomocy społecznej. Pracują również w prywatnych praktykach, obsługując ludzi w każdym wieku, którzy mają przewlekłe choroby i niepełnosprawność.

Co leczą lekarze geriatrzy?

Lekarze geriatrzy leczą szeroki zakres warunków, które wpływają na starszych dorosłych, w tym zapalenie stawów i inne rodzaje bólu stawów, cukrzyca, choroby serca i udar mózgu. Mogą również leczyć chorobę Alzheimera lub demencję, nietrzymanie moczu, depresję i inne problemy ze zdrowiem psychicznym.

Przypisują leki i dbają o swoich pacjentów

Geriatrzy mogą przepisać leki, aby pomóc zarządzać przewlekłymi warunkami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca. Zapewniają również doradztwo w zakresie diety i ćwiczeń fizycznych, aby pomóc w zapobieganiu pogorszeniu się tych warunków.

Jaki jest cel opieki geriatrycznej?

Celem opieki geriatrycznej jest nie tylko łagodzenie objawów, ale także poprawa jakości życia osób starszych poprzez pomoc w zachowaniu niezależności w domu tak długo, jak to możliwe. Geriatria jest specjalnością w dziedzinie medycyny, która skupia się na leczeniu i zapobieganiu chorobom i niepełnosprawności związanym ze starzeniem się. Dlatego tak ważne jest aby obsługiwał naszych starszych bliskich dobry lekarz geriatra Lublin posiada na swoim terenie geriatrów, którzy zapewnia opiekę medyczną osobom dorosłym w wieku 65 lat lub starszym, które mają przewlekłe problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + dwa =