Konopie – jak samodzielnie wyhodować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasiona konopi są doskonałym źródłem białka, witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Zawierają wszystkie 20 aminokwasów i mają wysoką zawartość argininy, aminokwasu, który pomaga w produkcji tlenku azotu w organizmie.

Najlepszym sposobem na uzyskanie większej ilości roślin konopi jest zakup nasion z renomowanego banku nasion. Kup nasiona feminizowane, ponieważ nie wymagają one żadnych specjalnych zabiegów.

Możesz również spróbować poszukać roślin konopi w lokalnych szkółkach lub sklepach ogrodniczych.

4 kroki do pierwszej roślinki

Krok 1: Namocz swoje nasiona przez noc w wodzie. Trzymaj je w chłodnym miejscu i upewnij się, że są całkowicie zanurzone w wodzie.

Krok 2: Odsącz nasiona z nadmiaru wody i pozwól im wyschnąć przez jeden dzień przed sadzeniem.

Krok 3: Umieść sześć lub siedem nasion pod kątem w każdej doniczce lub tacce z ziemią, tak aby tylko czubek każdego z nich wystawał ponad poziom gruntu (około pół centymetra). Przykryj tacę lub doniczkę folią lub inną osłoną i umieść ją w ciepłym miejscu (np. na górze lodówki), gdzie będzie miała dużo światła słonecznego (ale nie bezpośredniego).

Krok 4: Po upływie dwóch tygodni usuń plastikową osłonę i sprawdź, czy z ziemi lub doniczki nie wyłaniają się oznaki wzrostu. Jeśli widzisz, że kiełkowanie się zaczęło, to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cechy filtra Morizon
Cechy filtra Morizon
Filtr Morizon wykorzystuje wiele rozwiązań różniących się względem tych, wykorzystanych w tradycyjnych filtrach. Do pozytywnych aspektów urządzenia należy: skuteczna filtracja […]
O jakich kwestiach należy pamiętać aranżując przestrzeń naszej sypialni?
O jakich kwestiach należy pamiętać aranżując przestrzeń naszej sypialni?
Zaaranżowanie przestrzeni w sypialni jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim warto postawić na takie rozwiązania, które dadzą nam komfort i […]
Kawa sypana vs. rozpuszczalna
Kawa sypana vs. rozpuszczalna
Niejeden i niejedna z nas wręcz nie wyobraża sobie życia bez ulubionej filiżanki kawy. Czy to z rana przy śniadaniu, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy