Konopie – jak samodzielnie wyhodować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasiona konopi są doskonałym źródłem białka, witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Zawierają wszystkie 20 aminokwasów i mają wysoką zawartość argininy, aminokwasu, który pomaga w produkcji tlenku azotu w organizmie.

Najlepszym sposobem na uzyskanie większej ilości roślin konopi jest zakup nasion z renomowanego banku nasion. Kup nasiona feminizowane, ponieważ nie wymagają one żadnych specjalnych zabiegów.

Możesz również spróbować poszukać roślin konopi w lokalnych szkółkach lub sklepach ogrodniczych.

4 kroki do pierwszej roślinki

Krok 1: Namocz swoje nasiona przez noc w wodzie. Trzymaj je w chłodnym miejscu i upewnij się, że są całkowicie zanurzone w wodzie.

Krok 2: Odsącz nasiona z nadmiaru wody i pozwól im wyschnąć przez jeden dzień przed sadzeniem.

Krok 3: Umieść sześć lub siedem nasion pod kątem w każdej doniczce lub tacce z ziemią, tak aby tylko czubek każdego z nich wystawał ponad poziom gruntu (około pół centymetra). Przykryj tacę lub doniczkę folią lub inną osłoną i umieść ją w ciepłym miejscu (np. na górze lodówki), gdzie będzie miała dużo światła słonecznego (ale nie bezpośredniego).

Krok 4: Po upływie dwóch tygodni usuń plastikową osłonę i sprawdź, czy z ziemi lub doniczki nie wyłaniają się oznaki wzrostu. Jeśli widzisz, że kiełkowanie się zaczęło, to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak usunąć taśmę dwustronną ?
Jak usunąć taśmę dwustronną ?
Ślady po taśmie są czymś niezwykle trudnym do usunięcia. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrze usunąć taśmę dwustronną tak, aby […]
Jakie cechy przemawiają za stosowaniem markerów kredowych, zamiast tradycyjnej kredy?
Jakie cechy przemawiają za stosowaniem markerów kredowych, zamiast tradycyjnej kredy?
Kreda stanowi nieodłączny element wyposażenia szkolnych sali lekcyjnych. Służy zapisywaniu najważniejszych rzeczy na tablicy w trakcie lekcji, a także sprawdzaniu […]
O czym należy pamiętać podczas organizacji koncertu dla tysięcy osób?
O czym należy pamiętać podczas organizacji koncertu dla tysięcy osób?
Różnego rodzaju eventy i wydarzenia organizowane z myślą o zaproszeniu większej ilości osób wymagają skrupulatnych przygotowań. Dzięki dobrej organizacji usatysfakcjonowani […]
Ostatnie wpisy
Polecamy