Jak wybrać kino domowe?

może doprowadzić do frustracji. Dlatego też wymagający użytkownicy powinni się poważnie zastanowić nad zakupem zestawu kina domowego, gwarantującego wysoką jakość dźwięku i wyrazisty obraz o dużej rozdzielczości (niemal jak na sali kinowej). Składa się on z kilku elementów – odtwarzacza, amplitunera oraz głośników. Urządzenia te posiada w swojej ofercie np. ten specjalistyczny sklep online: http://www.galeriaaudio.pl/kategoria-produktu/kolumny-audio/

Ciesz się kinową jakością obrazu

Kino domowe to technologia, która powstała z myślą o przeniesieniu niesamowitych wrażeń z sali kinowej do zacisza prywatnego domu. Na rynku jest dostępnych mnóstwo takich zestawów w zróżnicowanej cenie. Przy wyborze konkretnego należy się kierować przede wszystkim jakością obrazu i dźwięku, a parametry te zależą w dużej mierze od klasy zakupionych urządzeń. Oto wskazówki dotyczące poszczególnych sprzętów wchodzących w skład kina domowego: 

– odtwarzacz (rozsyłający sygnał do pozostałych elementów zestawu) – najlepszą jakość zapewniają modele DVD/Blu-Ray, wyposażone w szybkie porty przesyłu danych (np. USB 3.0 czy eSATA)

– amplituner – w tym przypadku zwracajmy uwagę zarówno na liczbę kanałów (od tego zależy, ile głośników będziemy mogli podpiąć), jak i moc wyjściową (co najmniej 100-150 W na jeden kanał), rozmiar oraz dostępne formaty dźwięku (im więcej, tym lepiej); alternatywą jest wzmacniacz, ale sprawdza się on głównie podczas słuchania muzyki

– głośniki – najbardziej podstawowe są zestawy stereo 5.1, natomiast znacznie bogatsze i gwarantujące lepszy dźwięk  – 7.1 i 11.2 (kolumny pełnozakresowe)

Oprócz tego musimy się oczywiście zaopatrzyć w dobrej klasy telewizor, ewentualnie projektor multimedialny, na którym będzie wyświetlany obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =