Jak dobrać odpowiednie opony do samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas sezonowej wymiany opon lub przy kupnie nowego ogumienia, wielu posiadaczy samochodów zastanawia się nad odpowiednim rozmiarem. Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby wybrać opony, które będą spełniać zróżnicowane wymagania z zakresu komfortu, bezpieczeństwa i ekonomii jazdy.

Poszukując nowych opon, warto zwrócić uwagę na rozmiar ogumienia oraz felg. Na podstawie takich informacji można skutecznie dokonać wyboru ogumienia w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, takich jak na przykład https://www.tireexpert.pl/sklep.

Gdzie szukać informacji na temat optymalnego ogumienia?

Istnieje kilka opcji, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie jaki rozmiar opon jest optymalny dla danego pojazdu. Najprostszą sprawą jest sprawdzenie aktualnie używanych opon, o ile byliśmy z nich zadowoleni. Wystarczy dokonać zakupu ogumienia o takim samym rozmiarze, aby cieszyć się idealnymi właściwościami jezdnymi dopasowanymi do konkretnych oczekiwań.

Odwiedzając dobry sklep z oponami Szczecin, warto też znać oznaczenia na oponach. Pierwsza liczba oznacza szerokość wyrażoną w milimetrach, druga za ukośnikiem to procentowa wartość profilu. Litera R oznacza oponę radialną, a cyfra za tą literą oznacza średnicę koła mierzoną w calach. Ostatnia liczba oznacza indeks nośności. Oznaczenia takie można znaleźć nie tylko na oponach, ale również w instrukcji pojazdu, klapie wlewu paliwa, progu drzwi albo słupku za kierowcą – jest to rozmiar zalecany przez producenta pojazdu.

Trzecie nowoczesne rozwiązanie obejmuje korzystanie ze specjalnych przeliczników. W Internecie dostępne są serwisy, w których wystarczy podać markę, model i inne podstawowe informacje na temat pojazdu. Po podaniu tych danych, strona udzieli informacji na temat najlepszych rozmiarów pasujących do danego auta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe wyposażenie potrzebne do uprawiania kick-boxingu
Podstawowe wyposażenie potrzebne do uprawiania kick-boxingu
Kick-boxing to sztuka walki. Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z filmami z udziałem Jeana-Claude’a van Damme’a. Polega na zadawaniu […]
Gorące napoje w twoje restauracji
Gorące napoje w twoje restauracji
Prowadząc restaurację nie możemy zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu jej w gorące oraz zimne napoje. To bowiem ich odpowiedni dobór powoduje, […]
Pościele i prześcieradła na zimowe noce
Pościele i prześcieradła na zimowe noce
Zima to pora roku, która potrafi zaskoczyć nas naprawdę bardzo niskimi temperaturami. Dlatego też każdy z nas chce zadbać o […]
Ostatnie wpisy
Polecamy