Serwis hamulców i zawieszenia po zimie

Krótka droga hamowania

Zima to trudny czas dla układu hamulcowego. Duża wilgotność, znaczne różnice temperatur, a także sól znajdująca się na drodze mogą doprowadzić jego uszkodzenia. Aby uniknąć problemów, warto po ustąpieniu mrozu i śniegu udać się do zaufanego warsztatu, w celu przeprowadzenia kontroli stanu technicznego hamulców. Diagnostyka obejmować powinna przede wszystkim ocenę jakości płynu hamulcowego, a także ocenę poziomu zużycia szczęk i klocków. Nieprawidłowe działanie tych elementów może znacząco wydłużyć drogę hamowania i powodować ściąganie auta podczas próby jego zatrzymania, co jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do kolizji lub wypadku. Szczegółowe informacje dotyczące działania szczęk hamulcowych znaleźć można na stronie https://thomasmarkt.com/574-wymiana-szczek-hamulcowych

Dobra przyczepność do nawierzchni

Na poziom bezpieczeństwa w ogromnym stopniu wpływa także sprawność zawieszenia. Podczas zimy na drogach pojawia się wiele dziur i nierówności. W efekcie dochodzi do uszkodzenia takich elementów jak wahacze, łączniki stabilizatora, a także amortyzatory. Istotna jest także wymiana kompresora,  o czym można więcej przeczytać na https://thomasmarkt.com/wymiana-kompresora-zawieszenia-pneumatycznego/356-wymiana-kompresora-zawieszenia-pneumatycznego.html.

Jazda z niesprawnym zawieszeniem wpływa na jakość i komfort kierowania, a także poziom przyczepności. Niesprawny układ może przyczynić się do utraty kontroli nad pojazdem i doprowadzić do wypadnięcia z drogi. Kontrolę stanu technicznego zawieszenia po zimie należy obowiązkowo przeprowadzać w pojazdach wyposażonych w układ pneumatyczny. Warto wiedzieć, że nie wszystkie warsztaty podejmują się ich serwisowania. Dobry warsztat dokona szybkiej diagnostyki oraz wymiany uszkodzonych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 16 =