Zupy – dlaczego warto je spożywać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zupa to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Jest to świetny sposób, aby uzyskać swoje dzienne spożycie warzyw, białka i innych składników odżywczych. Zupa może być wykonana z dowolnej kombinacji składników, i można dodać je do swoich upodobań. Zupy są łatwe i szybkie w przygotowaniu, więc można zrobić dużą partię na raz i przechowywać ją w lodówce do przyszłych posiłków.

Zupa jest również bardzo uniwersalna – może być podawana na ciepło lub na zimno, w zależności od rodzaju zupy, którą robisz. Możesz również dodać mięso lub ryby, jeśli szukasz dodatkowego białka.

Oto kilka korzyści płynących z jedzenia zupy:

Poprawia trawienie 

Spożywanie ciepłej zupy przed posiłkami stymuluje trawienie i pomaga szybciej rozkładać jedzenie. Oznacza to, że twoje ciało będzie spalać więcej kalorii podczas trawienia jedzenia i pomoże zapobiec wzdęciom po posiłkach.

Dostarcza niezbędnych składników odżywczych 

Zupa jest doskonałym źródłem minerałów, witamin i błonnika pokarmowego, które pomagają utrzymać nasze ciała zdrowe i silne poprzez zwiększenie odporności na choroby takie jak rak, choroby serca i cukrzyca (typu 2).

Zmniejsza przyrost masy ciała 

Badanie opublikowane w The Journal Of Nutrition wykazało, że ludzie, którzy spożywali zupę dwa razy w tygodniu stracili więcej wagi niż ci, którzy nie spożywali żadnych zup w okresie badania.

Jeśli chcesz spróbować domowej zupy, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://pracowniababette.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne akcesoria dla niemowląt, które ułatwią wychowanie i zapewnią bezpieczeństwo najmłodszym
Praktyczne akcesoria dla niemowląt, które ułatwią wychowanie i zapewnią bezpieczeństwo najmłodszym
Narodziny dziecka to nie tylko ogromna radość towarzysząca rodzicom, ale również duże przygotowania. Nowy członek rodziny zmienia całkowicie jej funkcjonowanie, […]
Dobre męskie obuwie na urlop nad morzem
Dobre męskie obuwie na urlop nad morzem
Lato – czas wyjazdów, odpoczynku, niezapomnianych podróży. Doskonałym pomysłem jest zwłaszcza spędzenie wolnego czasu nad morzem. Przed wyjazdem należy koniecznie […]
Co trzeba wiedzieć zanim kupi się przyczepę samochodową?
Co trzeba wiedzieć zanim kupi się przyczepę samochodową?
Jeśli przedmioty, które regularnie musimy przewozić z miejsca na miejsce (np. w trakcie budowy domu czy remontu) nie mieszczą się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy