Jak zacząć przygodę z drukiem 3D – 3 Proste kroki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk 3D to technologia, która istnieje już od jakiegoś czasu, ale dla wielu osób jest wciąż stosunkowo nowa. Niektórzy mogli widzieć ją w akcji w lokalnej bibliotece lub szkole, ale dla wielu innych koncepcja druku 3D jest wciąż bardzo obca. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z drukiem 3D, może być trudno wiedzieć, co robić.

Jak zacząć?

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zacząć:

  1. Po pierwsze, wybierz drukarkę 3D. Na rynku są dziś setki różnych drukarek 3D. Wybór jednego może być trudny. Drukarki 3D mogą wahać się w cenie od setek do tysięcy złotych, w zależności od tego, jak wiele funkcjonalności i jakości chcesz. Jeśli jest to twój pierwszy raz kupując drukarkę 3D, rozważ uzyskanie zestawu startowego, aby uzyskać wszystko, czego potrzebujesz w jednym pakiecie. Zestawy te zazwyczaj zawierają wszystkie niezbędne oprogramowanie i sprzęt potrzebny do drukowania od początku.
  2. Oprogramowanie jest jedną z najważniejszych części każdego doświadczenia w druku 3D. Będziesz musiał pobrać jakieś oprogramowanie i nauczyć się go używać. Wiele drukarek 3D posiada własne oprogramowanie, które sprawia, że drukowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Jeśli jednak Twoja drukarka nie posiada własnego oprogramowania, zaleca się użycie Simplify3D do pierwszych wydruków. Jest ono łatwe w użyciu i pomoże Ci rozpocząć pracę w dobry sposób!
  3. Po pobraniu oprogramowania, czas zacząć działać. Pierwszym krokiem jest połączenie drukarki i komputera za pomocą kabla USB. Następnie otwórz oprogramowanie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby załadować swój plik! Będziesz potrzebował modelu 3D, a jeśli go nie masz, to wejdź na stronę: https://loftlight.pl/dla-architekta/nowe-modele-3d/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grill ogrodowy – jaki kupić?
Grill ogrodowy – jaki kupić?
Choć w kalendarzu wciąż jest zima, za oknem możemy zobaczyć już pierwsze oznaki wiosny. To doskonały czas na zakup odpowiedniego […]
Do jakich posiłków najlepiej będzie pasowało czerwone wino wytrawne?
Do jakich posiłków najlepiej będzie pasowało czerwone wino wytrawne?
Z roku na rok w naszym kraju przybywa miłośników wina. Z jednej strony jest to spowodowane tym, że coraz więcej […]
Bielizna nocna na lato – w co warto się zaopatrzyć?
Bielizna nocna na lato – w co warto się zaopatrzyć?
Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, noce stają się coraz bardziej gorące. Czas pomyśleć o idealnej bieliźnie nocnej, w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy