Jak spowolnić kierowców przejeżdżających przez drogi osiedlowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drogie biegnące przez osiedla mieszkaniowe są najczęściej drogami wewnętrznymi. Bardzo często są one nie tylko wąskie, ale także panuje na nich ograniczona widoczność ze względu na zaparkowane pojazdy. W pobliżu dróg osiedlowych zlokalizowane są także place zabaw, a poruszający się po nich piesi są szczególnie narażeni na potrącenia. Powinny być one z tego względu odpowiednio zabezpieczone, aby kierowcy dostosowali prędkość swoich pojazdów do warunków na nich panujących.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach osiedlowych?

Każda osoba wjeżdżająca na teren osiedla powinna zostać poinformowana o tym fakcie za pomocą specjalnych znaków. Nakazują one zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na to, że na jezdni mogą pojawić się przechodnie oraz inne utrudnienia np. w postaci nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Spółdzielnia zarządzająca danym osiedlem powinna zainstalować na jezdni progi zwalniające, które można znaleźć na stronie https://hurtownia-drogowa.com.pl/22-progi-zwalniajace. Najlepiej umieścić je w bliskiej odległości co zapobiegnie rozpędzeniu się samochodu, dzięki czemu nawet w przypadku wtargnięcia na jezdnię skutki wypadku będą zdecydowanie mniejsze.

Jeśli mimo zastosowanych zabezpieczeń niektórzy kierowcy i tak będą poruszać się po osiedlu z nadmierną prędkością można pomyśleć o zamontowaniu monitoringu. Dzięki nagraniom konkretnych pojazdów z widocznymi tablicami rejestracyjnymi będzie można zgłosić taki fakt na policję, która wyciągnie odpowiednie konsekwencje takiego zachowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kawa – jak wpływa na nasze zdrowie?
Kawa – jak wpływa na nasze zdrowie?
Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy i nie od dziś wiadomo, że ma ona działanie […]
Te akcesoria muszą nabyć przyszli rodzice
Te akcesoria muszą nabyć przyszli rodzice
Spodziewasz się potomka? Jest wiele spraw, o których należy pamiętać oraz dużo produktów, które należy zakupić przed przyjściem na świat […]
Jakie meble wstawić do wnętrz w stylu klasycznym?
Jakie meble wstawić do wnętrz w stylu klasycznym?
Styl klasyczny, jak każdy, posiada pewne charakterystyczne wyznaczniki, które pozwalają zbudować wystrój wnętrza. W tym wypadku jest to minimalizm oraz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy