Nowoczesne formy reklamy – co jest trendy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reklama to jedna z podstawowych zagrywek marketingowych, która ma za zadanie zachęcić nas do zakupu danego produktu czy też usługi, lub poprawić naszą opinię o marce. Jakie są najnowsze trendy w tym biznesie?

Jak zachęcić potencjalnych klientów?

Obecnie wiele firm rezygnuje z tradycyjnego podejścia do reklamy. Statyczne panele na stronach internetowych są blokowane przez wielu internautów, a w dodatku większość z nich potrafi bardziej zniechęcić, niż zachęcić do danej usługi.

Grywalizacja to jedno z najnowszych pojęć w marketingu. Jest to wykorzystywanie niektórych mechanizmów z gier (zdobywanie punktów i poziomów) do przykucia klienta do siebie. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak punkty lojalnościowe, odznaki i inne „nagrody” przyznawane nam za wykonywanie zakupów lub pewnych czynności, wpływają na opinie o danej marce.

Dużą skuteczność wykazuje także reklama oparta na geolokalizacji. W dobie nowoczesnych smartfonów wyposażonych w GPS jest to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowego klienta. Wystarczy tylko głodnemu klientowi wyświetlać reklamy restauracji znajdujących się w jego pobliżu. Duża część osób zrezygnuje z szukania na własną rękę i skieruje swoje kroki w miejsce, które wyświetliło się na ekranie jego smartfona.

Nie można zapominać także o reklamie podświadomej. Obecnie bardzo często organizuje się targi związane z jakąś dziedziną życia, w której swoje stoiska wystawiają różne powiązane z branżą firmy. takie gadżety jak pendrive promocyjny, długopis z nadrukiem czy smycz nie nadszarpną budżetu naszej firmy, a z pewnością będą znakomitym sposobem na reklamę. Takie gadżety można dostać też online. Na przykład na https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/karty-z-nadrukiem-i-pamiecia-usb dostępnych jest wiele różnych rodzajów reklamowych pamięci przenośnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób urządzić wnętrze nowoczesnej restauracji?
W jaki sposób urządzić wnętrze nowoczesnej restauracji?
Sukces lokalu gastronomicznego zależy oczywiście od tego, jak smaczne podawane jest w nim jedzenie i od lokalizacji. Istnieje jeszcze trzeci […]
Flower Boxy – co to?
Flower Boxy – co to?
Od kilku lat jednym z najmodniejszych prezentów jest tzw. flower box. To nic innego jak dekoracyjne pudełko przeznaczone zarówno na […]
Jak wyposażyć warsztat, żeby był funkcjonalny?
Jak wyposażyć warsztat, żeby był funkcjonalny?
Urządzanie warsztatu warto zacząć od planowania. Na początku należy się zatem zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy. Warto pomyśleć jaką powierzchnią […]
Ostatnie wpisy
Polecamy