Nowoczesne formy reklamy – co jest trendy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reklama to jedna z podstawowych zagrywek marketingowych, która ma za zadanie zachęcić nas do zakupu danego produktu czy też usługi, lub poprawić naszą opinię o marce. Jakie są najnowsze trendy w tym biznesie?

Jak zachęcić potencjalnych klientów?

Obecnie wiele firm rezygnuje z tradycyjnego podejścia do reklamy. Statyczne panele na stronach internetowych są blokowane przez wielu internautów, a w dodatku większość z nich potrafi bardziej zniechęcić, niż zachęcić do danej usługi.

Grywalizacja to jedno z najnowszych pojęć w marketingu. Jest to wykorzystywanie niektórych mechanizmów z gier (zdobywanie punktów i poziomów) do przykucia klienta do siebie. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak punkty lojalnościowe, odznaki i inne „nagrody” przyznawane nam za wykonywanie zakupów lub pewnych czynności, wpływają na opinie o danej marce.

Dużą skuteczność wykazuje także reklama oparta na geolokalizacji. W dobie nowoczesnych smartfonów wyposażonych w GPS jest to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowego klienta. Wystarczy tylko głodnemu klientowi wyświetlać reklamy restauracji znajdujących się w jego pobliżu. Duża część osób zrezygnuje z szukania na własną rękę i skieruje swoje kroki w miejsce, które wyświetliło się na ekranie jego smartfona.

Nie można zapominać także o reklamie podświadomej. Obecnie bardzo często organizuje się targi związane z jakąś dziedziną życia, w której swoje stoiska wystawiają różne powiązane z branżą firmy. takie gadżety jak pendrive promocyjny, długopis z nadrukiem czy smycz nie nadszarpną budżetu naszej firmy, a z pewnością będą znakomitym sposobem na reklamę. Takie gadżety można dostać też online. Na przykład na https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/karty-z-nadrukiem-i-pamiecia-usb dostępnych jest wiele różnych rodzajów reklamowych pamięci przenośnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim miejscu warto zainstalować ukrytą kamerę?
W jakim miejscu warto zainstalować ukrytą kamerę?
Kamery i system monitoringu to rozwiązanie, jakie cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Okazuje się, że po te technologie sięgają […]
Jakie korzyści przynosi codzienne picie herbaty?
Jakie korzyści przynosi codzienne picie herbaty?
Prawdopodobnie najpopularniejszym napojem na świecie jest kawa, ale zaraz za nią musi znajdować się herbata. Trudno o inną pozycję tego […]
Jakie elementy armatury stosowane są w zakładach przemysłowych?
Jakie elementy armatury stosowane są w zakładach przemysłowych?
W przemyśle stosowane są różnego rodzaju elementy i urządzenia, które służą do kontroli oraz odcinana przepływu cieczy lub gazów w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy