Czemu służy certyfikat ssl?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo sieci Internet opiera się dzisiaj w bardzo dużej mierze na stosowaniu połączeń szyfrowanych. By te mogły działać, stosuje się certyfikaty SSL, których zadaniem jest uwierzytelnienie danego serwisu internetowego i umożliwienie odszyfrowania danych transmisji na komputerze klienta. Dzięki temu transmisja nie może być podsłuchiwana, niemożliwe są także ataki typu man-in-the-middle, które są jednymi z najgroźniejszych, bo bardzo trudno je wykryć.

SSL nierozerwalny ze współczesnym Internetem

Bez certyfikatów SSL codziennie dochodziłoby do przejmowania loginów i haseł do kont internetowych. Mowa nie tylko o tych na forach dyskusyjnych czy czatach, ale także jeśli chodzi o strony banków, serwisów aukcyjnych, sklepów internetowych i tak dalej. Hakerzy nie śpią i dlatego trzeba się przed nim chronić, a właśnie SSL jest naszą bronią przeciwko nim.

By wszystko działało poprawnie, każda strona internetowa chcąca oferować szyfrowane połączenia, musi posiadać swój certyfikat. Na szczęście tanie certyfikaty SSL można dziś wyrobić we współpracy z administracją naszego serwera hostingowego. Nie musimy wnioskować o nie osobiście do specjalnych firm autoryzujących.

Instalacja certyfikatu na serwerze

Wykupując miejsce na serwerze, który oferuje szyfrowanie SSL, nie musimy nic dodatkowo robić. Najpierw wyszukujemy domeny i sprawdzamy, czy pożądany przez nas adres internetowy jest dostępny. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego pakietu konfiguracyjnego, od którego będzie zależeć, ile miejsca zostanie nam przydzielone na serwerze, jakie funkcje będą dostępne, oraz przede wszystkim cena.

Zostaniemy też zapytani, czy chcemy wyrobić certyfikat dla połączeń szyfrowanych SSL. Jego instalacja przebiegnie automatycznie, bez naszego udziału i od razu będzie możliwe korzystanie z niego. Dzięki temu udostępnimy internautom możliwość bezpiecznego logowania się i podawania wrażliwych danych, na przykład w sytuacji, gdy założymy sklep internetowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne lampy do salonu
Modne lampy do salonu
Nowoczesne wnętrza obfitują w oryginalne projekty aranżacyjne. Szeroki asortyment prezentowany w sklepach pozwala na wybór takich produktów, które idealnie będą […]
Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora?
Akumulator jest źródłem energii elektrycznej w postaci prądu stałego, który przechowywany jest w postaci energii chemicznej. Odpowiada on za zasilanie […]
Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu poliwęglanem komorowym?
Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu poliwęglanem komorowym?
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu komorowego może być świetną alternatywą dla dachu tarasu, jeśli istniejący dach jest uszkodzony lub jeśli oczekujesz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy