Zastosowanie technologii CNC

Technologia CNC czyli profesjonalne cięcie i obróbka laserem metali, stosowana jest dzisiaj w wielu branżach zajmujących się wytwarzaniem elementów precyzyjnych. Dzięki komputerowemu sterowaniu urządzeń takich, jak tokarki czy frezarki wytwarzane są drobiazgowe elementy niezbędne w maszynach, narzędziach i np. samochodowych układach hydraulicznych.

Gdzie znajduje zastosowanie technologia CNC?

Metody obróbki metali skrawaniem, bo tym jest w najprostszym tłumaczeniu technologia CNC stosowane są dzisiaj w większości firm przemysłowych i produkcyjnych. Są to przedsiębiorstwa wytwarzające dźwigi i maszyny budowlane, firmy motoryzacyjne, zakłady mechaniki pojazdowej, firmy produkujące układy hydrauliczne, rury, oraz praktycznie cały sektor mechaniki zaawansowanej. Wszystkie te zakłady potrzebują do swoich celów drobnych, precyzyjnie wyprofilowanych części metalowych, które wytwarzane są dla nich przez firmy obróbkowe jak np. https://www.valor-cnc.pl/. Ich usługi pozwalają oszczędzać koszty zakładania własnych parków maszynowych i pozwalają firmom skupić się wyłącznie na produkcji tego, co jest ich profilem gospodarczym.

W wyniku precyzyjnych usług CNC świadczonych w maszynowniach firm powstają w skali masowej np. śruby o określonej grubości gwintów i idealnych wkrętach, nakrętki do śrub, komponenty z brązu, miedzi i stali oraz arkusze blaszane wykorzystywane później do budowy specjalistycznych konstrukcji. Innowacyjne systemy sterowania CNC i ich połączenie z tokarkami czy frezarki dają ogromne możliwości drobiazgowe wykańczania elementów. Na https://www.valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 2 =