Z jakich części składa się układ klimatyzacyjny w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość samochodów jest wyposażona w system klimatyzacji. Systemy te mogą być bardzo złożone, ale wszystkie mają pewne wspólne części. Wszystkie potrzebne części na ewentualną wymianę dla naszej klimatyzacji w samochodzie, możemy znaleźć za pośrednictwem strony https://climapartner.pl/10139-klimatyzacja-samochodowa-i-ogrzewanie.

Oto najważniejsze części klimatyzacji samochodowej:

Sprężarka

Sprężarka jest sercem systemu i pompuje czynnik chłodniczy przez system, aby schłodzić powietrze wpływające do samochodu. Sprężarka znajduje się zazwyczaj pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Wentylator skraplacza

Wentylator skraplacza wydmuchuje powietrze nad skraplaczem, aby pomóc w schłodzeniu czynnika chłodniczego po jego wyjściu ze sprężarki. Skraplacz znajduje się na górze samochodu, zwykle za lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Zawór rozprężny

Zawór rozprężny kontroluje ilość czynnika chłodniczego wpływającego do parownika. Pozwala on na wprowadzenie większej lub mniejszej ilości czynnika chłodniczego w zależności od tego, jak gorące jest wnętrze pojazdu. Zawór ten znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie w większości pojazdów znajduje się korek gazu (zazwyczaj z przodu silnika).

Parownik

Parownik wykorzystuje powietrze z wnętrza pojazdu i zamienia je w chłodne powietrze poprzez pochłanianie ciepła z powietrza zewnętrznego za pomocą czynnika chłodniczego krążącego w rurkach wewnątrz tej części systemu AC. Rurki te znajdują się pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w większości dzisiejszych samochodów (zazwyczaj z przodu silnika).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupa to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Jest to świetny sposób, aby uzyskać swoje dzienne spożycie warzyw, białka i innych […]
Jak kształtować kompetencje językowe swojego dziecka?
Jak kształtować kompetencje językowe swojego dziecka?
Kształtowanie kompetencji językowych to kluczowy dla całego życia proces, który trwa już od narodzin dziecka. Samo słuchanie głosu bliskich, którzy […]
Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie owoców i warzyw?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie owoców i warzyw?
Kiedy kupujesz owoce i warzywa, nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy są one świeże, czy nie. Oto kilka wskazówek, które […]
Ostatnie wpisy
Polecamy