Z jakich części składa się układ klimatyzacyjny w samochodzie?

Większość samochodów jest wyposażona w system klimatyzacji. Systemy te mogą być bardzo złożone, ale wszystkie mają pewne wspólne części. Wszystkie potrzebne części na ewentualną wymianę dla naszej klimatyzacji w samochodzie, możemy znaleźć za pośrednictwem strony https://climapartner.pl/10139-klimatyzacja-samochodowa-i-ogrzewanie.

Oto najważniejsze części klimatyzacji samochodowej:

Sprężarka

Sprężarka jest sercem systemu i pompuje czynnik chłodniczy przez system, aby schłodzić powietrze wpływające do samochodu. Sprężarka znajduje się zazwyczaj pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Wentylator skraplacza

Wentylator skraplacza wydmuchuje powietrze nad skraplaczem, aby pomóc w schłodzeniu czynnika chłodniczego po jego wyjściu ze sprężarki. Skraplacz znajduje się na górze samochodu, zwykle za lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Zawór rozprężny

Zawór rozprężny kontroluje ilość czynnika chłodniczego wpływającego do parownika. Pozwala on na wprowadzenie większej lub mniejszej ilości czynnika chłodniczego w zależności od tego, jak gorące jest wnętrze pojazdu. Zawór ten znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie w większości pojazdów znajduje się korek gazu (zazwyczaj z przodu silnika).

Parownik

Parownik wykorzystuje powietrze z wnętrza pojazdu i zamienia je w chłodne powietrze poprzez pochłanianie ciepła z powietrza zewnętrznego za pomocą czynnika chłodniczego krążącego w rurkach wewnątrz tej części systemu AC. Rurki te znajdują się pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w większości dzisiejszych samochodów (zazwyczaj z przodu silnika).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 5 =