Z jakich części składa się układ klimatyzacyjny w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość samochodów jest wyposażona w system klimatyzacji. Systemy te mogą być bardzo złożone, ale wszystkie mają pewne wspólne części. Wszystkie potrzebne części na ewentualną wymianę dla naszej klimatyzacji w samochodzie, możemy znaleźć za pośrednictwem strony https://climapartner.pl/10139-klimatyzacja-samochodowa-i-ogrzewanie.

Oto najważniejsze części klimatyzacji samochodowej:

Sprężarka

Sprężarka jest sercem systemu i pompuje czynnik chłodniczy przez system, aby schłodzić powietrze wpływające do samochodu. Sprężarka znajduje się zazwyczaj pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Wentylator skraplacza

Wentylator skraplacza wydmuchuje powietrze nad skraplaczem, aby pomóc w schłodzeniu czynnika chłodniczego po jego wyjściu ze sprężarki. Skraplacz znajduje się na górze samochodu, zwykle za lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w samochodzie.

Zawór rozprężny

Zawór rozprężny kontroluje ilość czynnika chłodniczego wpływającego do parownika. Pozwala on na wprowadzenie większej lub mniejszej ilości czynnika chłodniczego w zależności od tego, jak gorące jest wnętrze pojazdu. Zawór ten znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie w większości pojazdów znajduje się korek gazu (zazwyczaj z przodu silnika).

Parownik

Parownik wykorzystuje powietrze z wnętrza pojazdu i zamienia je w chłodne powietrze poprzez pochłanianie ciepła z powietrza zewnętrznego za pomocą czynnika chłodniczego krążącego w rurkach wewnątrz tej części systemu AC. Rurki te znajdują się pod lub obok miejsca, w którym można znaleźć oponę zapasową w większości dzisiejszych samochodów (zazwyczaj z przodu silnika).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób czyszczony jest komin?
W jaki sposób czyszczony jest komin?
Czyszczenie komina jest ważną częścią konserwacji kominka. Komin i kominek powinny być czyszczone co najmniej raz w roku, ale częściej, […]
W jakich wzorach dostępne są zaproszenia?
W jakich wzorach dostępne są zaproszenia?
Każda para młoda dąży do tego, aby wszystkie przygotowania ślubne wypadły perfekcyjnie w efekcie końcowym. Wbrew pozorom, pracy i przygotowań […]
Współczesne metody obróbki aluminium
Współczesne metody obróbki aluminium
Aluminium znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Celem poprawy właściwości konstrukcyjnych czystego aluminium wprowadza się do niego różne dodatki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy