Wypadki w pracy – jak się przed tym chronić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów wypadków w miejscu pracy. Wypadki te mogą powodować poważne obrażenia lub nawet śmierć.

Jakie są rodzaje wypadków w miejscu pracy?

Niektóre z najczęstszych rodzajów wypadków w miejscu pracy obejmują:

  • Poślizgnięcia i upadki – Mogą one wystąpić, gdy na podłodze znajduje się śliska substancja, taka jak olej lub smar. Zdarzają się też potknięcia o schody aluminiowe. Może to być główną przyczyną obrażeń u pracowników, ponieważ mogą oni upaść i odnieść poważne obrażenia lub nawet umrzeć w wyniku tego zdarzenia. Aby zapobiec tego typu wypadkom, pracodawcy powinni upewnić się, że w ich zakładach zainstalowano odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa, taki jak znaki ostrzegawcze i poręcze.
  • Porażenie prądem – Porażenie prądem występuje, gdy prąd wchodzi w kontakt z wodą lub mokrymi powierzchniami. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja, ponieważ może spowodować porażenie prądem lub śmierć, jeśli nie zostanie potraktowana wystarczająco szybko. Najlepszym sposobem zapobiegania tego typu wypadkom jest zlecenie przeszkolonym profesjonalistom kontroli wszystkich instalacji elektrycznych przed użyciem jakichkolwiek maszyn wykorzystujących energię elektryczną w swoim działaniu (takich jak wiertarki).
  • Niebezpieczne substancje chemiczne – W zakładach przemysłowych codziennie używa się wielu substancji chemicznych, co oznacza, że praca w ich otoczeniu wiąże się z wieloma zagrożeniami. Na przykład opary chemiczne mogą być uwalniane do powietrza i powodować poważne problemy z oddychaniem u pracowników, którzy wdychają je w nadmiarze; może to prowadzić do duszności, a nawet śmierci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzinne pamiątki ze zdjęciami w roli głównej
Rodzinne pamiątki ze zdjęciami w roli głównej
Kompletowanie wspomnień z imprez okolicznościowych, takich jak wesele czy urodziny, lub również wakacyjnych wyjazdów to jedna z tych rzeczy, która […]
Zalety diety pudełkowej
Zalety diety pudełkowej
Obecnie ludzie pracują coraz więcej i mają coraz mniej wolnego czasu dla siebie i bliskich, ba, nie mają go nawet […]
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Pragnąc wybrać optymalne oświetlenie do naszego mieszkania mamy wokół tak wiele rodzajów żarówek aktualnie dostępnych, iż często wybranie tej odpowiedniej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy