Jak przygotować dziecko na wizytę u dentysty

Wszyscy wiemy, że wizyta u dentysty to nic przyjemnego nawet dla osoby dorosłej, a co dopiero dla dziecka. Specyficzne zapachy gabinetu dentystycznego, obce osoby i nieprzyjemne uczucie towarzyszące zabiegom potrafią zniechęcić dziecko. Dlatego warto zastosować kilka prostych sposobów, aby wizyta przebiegła spokojnie.

Wizyta dziecka u dentysty – jak pokonać strach

Przede wszystkim, nie okłamujmy dziecka, że wizyta u dentysty to sama przyjemność. Postarajmy się je uświadomić, że czasami zabiegi mogą być nieco nieprzyjemne, a nawet trochę zaboleć, ale jest to konieczne, aby zęby były zdrowe. Nigdy jednak nie straszmy go, że wizyty są bardzo bolesne albo, że jeżeli będzie niegrzeczne, to pójdzie do dentysty.
Podczas zabiegu starajmy się być blisko tak, aby dziecko zdawało sobie sprawę z naszej obecności, widziało nas lub przynajmniej słyszało nasz głos. To działa bardzo uspokajająco i oferuje dziecku wsparcie, którego w tej nowej, nieznanej rzeczywistości potrzebuje. Zanim udamy się z maluchem do gabinetu, opowiedzmy dziecku, czego może się spodziewać podczas wizyty. Pamiętajmy też, żeby wybrać specjalną placówkę, w której pracuje stomatolog dziecięcy. Na https://stomo.pl można znaleźć ofertę jednej z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =