Greckie plaże – jakie są najpopularniejsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Greckie plaże są słynne na całym świecie. Należą do najpiękniejszych i najpopularniejszych w Europie, a najlepsze z nich znajdują się na południu kraju. Morze Śródziemne jest ciepłe, z czystą wodą, co sprawia, że jest idealne do pływania, opalania i innych sportów wodnych.

Grecka pogoda jest również wspaniała – gorące lato i łagodna zima. Sezon letni trwa od maja do października, natomiast zima trwa od listopada do marca. W tych miesiącach na greckich plażach jest więcej turystów niż w okresie letnim.

Greckie wyspy mają wiele plaż z drobnym piaskiem i płytką wodą, dzięki czemu dzieci mogą się bezpiecznie bawić. Na wielu z nich nie ma nawet fal, ponieważ są one chronione przez małe wyspy lub skały przed silnymi wiatrami, które mogą wystąpić od czasu do czasu. Łatwo można znaleźć cień pod drzewami lub parasolami, jeśli chce się odpocząć w spokoju, nie będąc niepokojonym przez tłumy ludzi. Grecja wakacje 2023 all inclusive są świetnym pomysłem.

Oto niektóre z najbardziej popularnych greckich plaż:

Plaża Kamari (Kamari Beach)

Plaża Kamari znajduje się na wyspie Santorini i została wyróżniona przez TripAdvisor jako jedna z 10 najlepszych plaż w Europie. Ma biały piasek, turkusowe wody i zapierający dech w piersiach widok na stary wulkan. Oferuje również wspaniałe restauracje i bary, gdzie można wypić drinka z przyjaciółmi lub rodziną podczas zachodu słońca.

Plaża Agia Pelagia

Plaża Agia Pelagia znajduje się na wyspie Rodos i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Grecji ze względu na krystalicznie czystą wodę i białą, piaszczystą plażę, co czyni ją idealną do pływania, snorkelingu i nurkowania. Miejscowi nazywają to miejsce również „Błękitną Laguną” ze względu na jej piękny niebieski kolor powstały w wyniku podwodnej aktywności wulkanicznej. Temperatura wody wynosi zazwyczaj 26-28 stopni Celsjusza przez cały rok, co czyni ją idealną na każdą porę roku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne dodatki do mieszkania
Praktyczne dodatki do mieszkania
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – chyba wszyscy znamy i często wypowiadamy te słowa. Dom to takie magiczne miejsce, […]
Czy każdy przedsiębiorca powinien mieć adwokata?
Czy każdy przedsiębiorca powinien mieć adwokata?
Wielu przedsiębiorców uważa, że zwrócenie się do adwokata ma sens tylko wtedy, gdy pojawi się jakaś paląca potrzeba w tej […]
Czy powinniśmy karać dzieci?
Czy powinniśmy karać dzieci?
Czy powinniśmy karać dzieci? – wielu rodziców zadaje to pytanie. Znajdą się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy karania dzieci. Jednakże […]
Ostatnie wpisy
Polecamy