Organizacja imprezy integracyjnej w plenerze – gdzie warto zaplanować wyjazd?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry zespół to nie tylko wykwalifikowana kadra, która zarabia adekwatnie do swojej wiedzy. Wielu przełożonych jasno przekazuje, że jednym z najważniejszych czynników wpływającym pozytywnie na zespół jest stopień jego koleżeństwa. Jak zatem podnieść morale w zespole? To proste – regularnie organizować imprezy integracyjne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio się do tego zabrać.

Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne?

Ludzie to istoty społeczne, lubią przebywać w grupie, szczególnie w takiej, której członków dobrze znają. Zbudowanie więzi w zespole poskutkuje tym, że będą oni pracować jak drużyna – wspólnie. Dążenie do wyznaczonych dla nich celów będzie dużo łatwiejsze. Oprócz tego, zintegrowany zespół osiąga lepsze wyniki. 

Jak zabrać się do organizacji takiej imprezy?

Na pewno nie może być ona nudna. Zwykła kolacja w restauracji może okazać się dobrym pomysłem jedynie jako jednorazowe rozwiązanie. Dobrze jest wprowadzać w integrację coś nowego, a nawet zabierać swoich pracowników na weekendowe wyjazdy. Popularnym w ostatnim czasie pomysłem na organizację imprezy integracyjnej jest spływ kajakami, na przykład: https://kajakidunajcem.pl/. Bardzo ważne jest, aby planując czas dla zespołu wybrać coś, przy czym mogą nie tylko odpocząć, ale i poczuć ducha współpracy. Dbanie o relacje w zespole jest czymś, co działa długoterminowo. Szczęśliwy pracownik, to lojalny pracownik. Zapewniając dobrą atmosferę w firmie minimalizuje się problem rotacji pracowników, który w wielu przedsiębiorstwach występuje nagminnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Herbaty, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie
Herbaty, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie
Herbata jest napojem, po który sięgamy bardzo często. Pije się ją ze względu na jej walory smakowe, ale w wielu […]
Jak wybrać profesjonalną firmę oferującą dzierżawę sprzętu biurowego?
Jak wybrać profesjonalną firmę oferującą dzierżawę sprzętu biurowego?
W poszukiwaniu oszczędności związanych z prowadzeniem firmy wielu przedsiębiorców decyduje się dzisiaj nie na zakup profesjonalnych urządzeń biurowych, a na […]
Dlaczego należy zacierać beton?
Dlaczego należy zacierać beton?
Zacieranie betonu ma ogromne znaczenie dla jego trwałości. Poprzez zacieranie jednocześnie następuje wygładzenie jego powierzchni oraz zagęszczenie struktury. Dzięki temu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy