Czym kierować się przy wyborze długopisu 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś początkujący, wybór najlepszego długopisu 3D dla Ciebie może być wyzwaniem. Istnieje mnóstwo czynników do rozważenia, takich jak cena, rozmiar, kompatybilność materiałów i więcej.

Co należy rozważyć przed zakupem pióra 3D?

Kompatybilność materiałowa

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie długopisu 3D, jest to, z jakimi materiałami współpracuje. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z piórami 3D i nie wiesz jeszcze o nich zbyt wiele, to najlepiej wybrać takie, które współpracują z filamentami PLA. Są to najczęściej stosowane materiały w druku 3D, ponieważ są łatwe w użyciu i również niedrogie. Możesz również spróbować eksperymentować z innymi rodzajami filamentu, takimi jak ABS lub PETG, jeśli chcesz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak podwójne wytłaczanie lub odporność na ciepło.

Spójrz na jakość budowy pióra

Ważne jest, aby Twój długopis 3D miał dobrą jakość wykonania, aby nie zepsuł się łatwo. Niektóre długopisy używają tanich materiałów i słabych procesów produkcyjnych, co może spowodować ich awarię wcześniej niż powinny. Aby uniknąć tego problemu, upewnij się, że kupujesz tylko od renomowanych firm, które istnieją od kilku lat i udowodniły, że mogą dostarczyć produkty wysokiej jakości.

Cena

Drugim czynnikiem, który wchodzi w grę przy wyborze długopisu 3D jest jego zakres cenowy. Większość długopisów 3D kosztuje pomiędzy 200 a 2000 złotych, ale są też takie z wyższej półki, które kosztują grubo ponad 4000 złotych. To może być dość zastraszające dla początkujących, ale nie martw się – istnieje wiele niedrogich opcji również. Jeśli szukasz czegoś tańszego, to lepiej wybrać opcję budżetową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając kubki porcelanowe?
Na co zwrócić uwagę wybierając kubki porcelanowe?
Do picia herbaty czy kawy wprost idealnie nadają się kubki wykonane ze szlachetnej porcelany (mieszanki kwarcu, skaleni oraz kaolinów). Są […]
Zalety korzystania z pomocy zewnętrznego biura rachunkowego
Zalety korzystania z pomocy zewnętrznego biura rachunkowego
Obsługa księgowości firmy jest zadaniem pracochłonnym i wymagającym posiadania specjalistycznej wiedzy. Z tego właśnie względu wielu przedsiębiorców decyduje się na […]
Czego nie może zabraknąć w domu osoby wierzącej?
Czego nie może zabraknąć w domu osoby wierzącej?
Jeśli jesteś osobą szczerze oddaną duchem i ciałem wierze w Boga oraz nie obce ci są słowa, którymi posługuje się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy