Najbardziej znane atrakcje w Barcelonie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona to nie tylko plaże, pyszne hiszpańskie jedzenie i zabawa do białego rana. To również wiele wieków interesującej (a czasem trudnej) historii oraz niezwykła architektura. To jedno z nielicznych miast, które posiada na liście UNESCO aż dziewięć obiektów! Co warto zobaczyć w stolicy Katalonii?

Magiczna Sagrada

Niezwykła secesyjna świątynia, która w pierwotnym założeniu miała przypominać żywy organizm, jeszcze nie została ukończona. Trwające od XIX wieku prace budowlane przerwała śmierć architekta Antoniego Gaudiego, a plany zniszczyli w czasie wojny domowej anarchiści. Dziś kolejni twórcy podejmują się ukończenia tego niezwykłego zabytku i być może w ciągu kilku lat uda się doprowadzić budowę do końca.

Bazylika Santa Maria del Mar 

Średniowieczna świątynia łącząca w sobie wszystko co najpiękniejsze w gotyku katalońskim. Powstawała przez kilkaset lat, a prace wykończeniowe trwały jeszcze na przełomie XIX i XX wieku. Prace opóźniły się również przez pożary i trzęsienie ziemi. Polscy czytelnicy znają historię jej budowy z powieści „Katedra w Barcelonie” autorstwa Ildefonso Falconesa. Dobrą okazją do poznania tej i innych świątyń miasta jest wycieczka objazdowa w Barcelonie.

Opactwo Matki Bożej w Montserrat

Położone na przedmieściach opactwo to jeden z najważniejszych kościołów całej Hiszpanii. Legendy wiążą to miejsce z działalnością św. Piotra. Niewielka figura Matki Bożej jest tu czczona jeszcze od czasów średniowiecza, a sanktuarium zaszczycił sam założyciel zakonu jezuitów św. Ignacy Loyola. Dzięki malowniczemu położeniu (na szczycie górskiego masywu) miejsce to odwiedza dziś wielu turystów. 

Barcelona kusi wieloma niezwykłymi zabytkami i interesującymi muzeami. Aby nasza wycieczka była satysfakcjonująca pamiętajmy o wyborze hotelu w odpowiedniej dzielnicy. Warto również dobrze zaplanować dojazd z lotniska w Barcelonie, tak aby przez stanie w korkach czy liczne przesiadki nie stracić czasu, który będzie można przeznaczyć na zwiedzanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotele z podnóżkiem – czy są jeszcze popularne?
Fotele z podnóżkiem – czy są jeszcze popularne?
Odpoczynek jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki niemu można podejmować się dużego wysiłku podczas pracy oraz zyskać czas na regenerację […]
Obróbka betonu – czym są oznaczenia poziome i jakie są ich rodzaje?
Obróbka betonu – czym są oznaczenia poziome i jakie są ich rodzaje?
Oznaczenia poziome są najczęściej spotykanym rodzajem obróbki betonu. Należą do nich pasy, szewrony i szachownice, które są wykorzystywane do tworzenia […]
Jakie elementy armatury stosowane są w zakładach przemysłowych?
Jakie elementy armatury stosowane są w zakładach przemysłowych?
W przemyśle stosowane są różnego rodzaju elementy i urządzenia, które służą do kontroli oraz odcinana przepływu cieczy lub gazów w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy