Czy fryzjer może poprawić stan włosów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabiegi z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu

Fryzjer wielu osobom kojarzy się z osobą, która jedynie strzyże oraz modeluje włosy. Tymczasem nowoczesny i profesjonalny fryzjer powinien także mieć w swej ofercie zabiegi pomagające poprawić stan włosów, wykorzystujące nowoczesny sprzęt oraz specjalistyczne preparaty.

Jeśli chodzi o sprzęt do salonu fryzjerskiego, w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się tzw. sauna do włosów. Zabieg polega na umieszczeniu umytych szamponem z odżywką włosów pod specjalną kopułą przypominającą tradycyjną suszarkę fryzjerską, która wytwarza ciepło oraz parę wodną. Ciepło oraz duża wilgotność powodują otwieranie się łusek włosa, a przez to lepszą absorpcję składników odżywczych znajdujących się w szamponie i odżywce.

Innym ciekawym zabiegiem, który może zaoferować fryzjer, jest prostowanie włosów za pomocą prostownicy emitującej podczerwień oraz ultradźwięki. Urządzenie nazywane pielęgnicą w połączeniu ze specjalnym serum wspomaga odbudowę i nawilżenie włosów.

Zabiegi z użyciem specjalistycznych preparatów

Nowoczesny fryzjer może także poprawić stan włosów przy użyciu specjalistycznych preparatów. Dużą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem keratyny. Keratyna, jako naturalny składnik skutecznie wzmacnia oraz odżywia włosy. Żeby preparat dobrze się wchłonął 2-3 dni po zabiegu nie należy myć włosów i unikać miejsc o podwyższonej wilgotności.

Innym polecanym zabiegiem wykonywanym przez fryzjerów, który może znacząco poprawić stan włosów, jest zabieg z użyciem botoksu. Polega on na umyciu włosów szamponem oczyszczającym, a następnie nałożeniu na nie preparatu oraz specjalnie przygotowanej maseczki. Zabieg trwa około 40 minut i pozwala wygładzić oraz wzmocnić włosy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupy – dlaczego warto je spożywać?
Zupa to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Jest to świetny sposób, aby uzyskać swoje dzienne spożycie warzyw, białka i innych […]
Efektowna dekoracja wnętrz – plakaty ścienne
Efektowna dekoracja wnętrz – plakaty ścienne
Puste ściany we wnętrzach domowych można atrakcyjnie udekorować w rozmaity sposób. Jednym z rozwiązań godnych polecenia jest powieszenie na nich […]
Jak dopasować kolor sukienki do karnacji?
Jak dopasować kolor sukienki do karnacji?
Dobór odpowiedniej barwy kreacji to połowa sukcesu. Kolor dopasowany do naszej cery podkreśli oczy i rozświetli skórę. Jeśli jednak zdarzy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy