Zalety foteli elektrycznych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Meble wypoczynkowe mają ogromne znaczenie w kwestii relaksu. Powinny być wygodne, bardzo dobrze dopasowane do ciała i ergonomiczne, aby zapewnić stuprocentowy komfort i możliwość odzyskania sił i energii po całym dniu. Na pełen zestaw wypoczynkowy składa się przeważnie sofa lub narożnik, fotel oraz opcjonalnie także pufy. Mogłoby się wydawać, że to sofa jest najważniejsza – okazuje się to jednak mylne i złudne, gdyż tak naprawdę największe znaczenie w każdym salonie ma fotel. Ciekawą odskocznią od modeli tradycyjnych jest fotel z elektrycznym sterowaniem. Warto poznać jego zalety.

Komfort przede wszystkim

Najistotniejszy w fotelu jest zdecydowanie jego komfort, który zawsze powinien mieć jak najwyższy poziom i jest zależny głównie od rodzaju wypełnienia. Warto zwrócić na to bardzo dużą uwagę. Powinno być miękkie, lecz również zapewniające dobre podparcie. Zagłówek powinien sięgać minimum do połowy wysokości głowy podczas siedzenia, a długość siedziska powinna zapewniać dobre podparcie dla całych ud. Materiał jest również bardzo istotny. Warto, by był plamoodporny, aby móc znosić trudy codziennego użytkowania, a przy tym także przyjemny w dotyku.

Cechy elektrycznego fotela

Fotel elektryczny różni się od tradycyjnych modeli sposobem ustawiania jego pozycji, gdyż jest sterowany elektrycznie za pomocą przycisków umieszczonych na pilocie lub na podłokietniku. Taki wariant fotela jest zasilany energią elektryczną “z gniazdka”, a za zmianę pozycji wszelkich elementów odpowiadają pojedyncze silniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można osiągnąć perfekcyjną pozycję, która zapewni idealne warunki do wypoczynku i relaksu. W przeciwieństwie do zwykłych foteli ten ma ustawienia w wielu płaszczyznach i w kwestii funkcjonalności przypomina modele samochodowe, szczególnie te z pojazdów klasy premium. Najlepsze warianty ze sklepu top meble mają wszelkie zalety niezbędne dla najbardziej wymagających użytkowników.

Co ważne, wiele foteli elektrycznych jest również wyposażonych w funkcję masażu dolnej części nóg i możliwość zajęcia pozycji całkowicie leżącej. Takie rozwiązanie przyczynia się do znacznie lepszego wypoczynku i powoduje, że nawet mocno obolałe kręgosłup już w kilkanaście minut odczuwa ulgę. Z kolei opcja całkowitego rozłożenia siedziska aż do pozycji leżącej pozwala na wygodną drzemkę w ciągu dnia.

Inne zalety fotela elektrycznego

Elektronika znajdująca się we wnętrzu fotela jest także znakomicie chroniona za pomocą specjalnie zaprojektowanej konstrukcji i wagi wyższej niż w przypadku tradycyjnych modeli. Zawsze takie warianty mają także idealną stabilność, która umożliwia zajęcie wszelkich pozycji bez obaw o przewrócenie się fotela czy niebezpieczne rozbujanie. W fotelu Relax elektrycznym można ustawić się w dosłownie każdy położeniu, które będzie dla nas wygodne i komfortowe.

Lepszy fotel tradycyjny czy elektryczny?

Warto zacząć od tego, że fotel elektryczny zawsze będzie lepszy niż jego tradycyjny odpowiednik, głównie ze względu na znakomitą funkcjonalność. Ma jednak dwa minusy, które wykluczają jego użycie w wielu przypadkach. Jest to wyższa cena (czasami kilkukrotnie) oraz masywna budowa. Poza tymi elementami fotel elektryczny z pewnością okaże się znacznie lepszy niż model klasyczny, pozbawiony dodatkowych i innowacyjnych rozwiązań.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak karmić ryby w akwarium?
Jak karmić ryby w akwarium?
Jeśli zdecydujemy się na hodowlę rybek akwariowych, to jeszcze przed ich zakupem powinniśmy się dokładnie zapoznać z zasadami żywienia tych […]
Z czego zrobione są protezy zębowe?
Z czego zrobione są protezy zębowe?
Utrata zębów dotyczy nie tylko osób starszych, ale również tych, którzy zaniedbali higienę jamy ustnej. To również konsekwencja wielu chorób. […]
Jak przygotować oprawę muzyczną do reklamy
Jak przygotować oprawę muzyczną do reklamy
Każda reklama potrzebuje dobrej muzyki, która podkreśli jej treść, a także przykuje uwagę potencjalnego klienta. Dźwięki reklamowe powinny być więc […]
Ostatnie wpisy
Polecamy