Pomiędzy domem a ogrodem

Z założenia taras powinien być logiczną kontynuacją pomieszczenia, do którego przylega. Zwykle jest to salon z oknami do samej ziemi, przez co taras jest dobrze widoczny z wnętrza domu. Dlatego też dobrze jest zastosować w obu tych wnętrzach jednakową lub zbliżoną kolorystycznie podłogę w taki sposób, aby wizualnie tworzyły całość. Jakie jeszcze wnętrzarskie sztuczki wpłyną na ujednolicenie wystroju obu tych przestrzeń?

Moc dodatków

Trudno oczekiwać, aby meble ogrodowe nawiązywały materiałem wykonania czy kolorystyką tapicerki do mebli salonowych lub sypialnianych. Konieczność zachowania odporności na wilgoć w meblach ogrodowych lub tarasowych powoduje, że wykonywane są one najczęściej z rattanu lub tworzywa sztucznego. Nie zawsze warto wprowadzać takie materiały do wnętrza domu. Dlatego, aby uzyskać spójny wygląd tarasu i salonu, warto skupić się na dodatkach. W obu przestrzeniach powinny być one utrzymane w jednolitej kolorystyce. Takie dodatki do przede wszystkim poduchy lub pokrowce na meble ogrodowe. Obecnie producenci tkanin zapewniają wybranym produktom naprawdę dużą wytrzymałość na promieniowanie UV czy wilgoć, dlatego z powodzeniem można dopasować do siebie takie materiały wewnątrz i na zewnątrz.

Innym rodzajem dodatków, które mogą występować w obu miejscach, są donice ogrodowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów, jak na przykład beton, drewno czy barwione szkło. Jeśli zdecydujemy się na jednakowy materiał i kolorystykę takich doniczek, osiągniemy zamierzony efekt spójności wnętrza i zewnętrza domu. Aby podkreślić tą jednolitość, warto też wprowadzić materiał, z którego wykonane są donice umieszczone w wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 11 =