Kinkiety czy plafony?

Dobór idealnego oświetlenia do całego mieszkanie nie jest łatwy. Każdy pokój musi być równomiernie oświetlony z możliwością włączenia zarówno jednego, górnego światła jak i dodatkowych bocznych. W wielu pomieszczeniach punkty świetlne czy lampy z powodzeniem mogą stanowić element dekoracyjny albo też optycznie powiększać pokój czy go pomniejszać. Dlatego też światło gra istotną rolę w urządzaniu wnętrza. Ale gdy wiemy już, że potrzebujemy górnego światła dochodzi kwestia co zamontować na ścianie: kinkiety czy plafony?

Ścienne punkty świetlne

Punkty świetlne montowane na ścianach zwykle mają być alternatywą dla jasnego światła w postaci żyrandola na środku sufitu. Kinkiety czy plafony włącza się, aby uzupełniły światło w pomieszczeniu albo samodzielnie, aby dały trochę światła, ale jednocześnie nadały klimatu. Jednak w niektórych pomieszczeniach jak łazienka, toaleta czy nawet sypialnia to światło boczne może być kluczowe.

Plafony czy kinkiety?

Wybierając między kinkietami a plafonami trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia. Kinkiety (sprawdź: kinkiety sklep internetowy) lepiej sprawdzą się na przykład w salonie, sypialni czy w jadalni, ponieważ w tych pomieszczeniach oczekuje się od nich klimatycznego światła, które dodaje domowego ciepła. Z kolei plafony są bardziej funkcyjne i lepiej sprawdzą się na przykład w holu, przedpokoju czy w łazience. W łazienkach plafony warto zawiesić obok lustra albo nad nim, aby dawały one światło na twarz. Natomiast w innych pomieszczeniach tak, aby doświetlały wszystkie kąty.

Bogaty wybór lamp, m.in. kinkietów, plafonów znajdziesz na przykład na stronie: https://lampy.it/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 4 =