W jakich sytuacjach soczewki kontaktowe będą lepszym wyborem od okularów?

Najczęstszym powodem wyboru kontaktów są względy kosmetyczne. Niektórzy ludzie po prostu nie lubią sposobu, w jaki wyglądają w okularach, podczas gdy inni mają nieprzychylną budowę czaszki, który sprawia, że noszenie okularów jest trudne lub bolesne na dłuższą metę.

Mniej na twarzy, więc po prostu wygodniej

Przede wszystkim soczewki kontaktowe są wygodniejsze niż okulary. Jeśli musisz nosić soczewki kontaktowe przez dłuższy czas i zdejmować je tylko na krótko do czyszczenia lub kiedy idziesz spać, to soczewki kontaktowe https://sklep.contempo.pl/szkla-korekcyjne-c-39.html są lepszym wyborem, ponieważ są mniej inwazyjne podczas normalnych codziennych czynności. Soczewki kontaktowe mogą być również łatwiejsze w podróży, ponieważ są mniejsze i lżejsze niż okulary.

Szkła korekcyjne a soczewki kontaktowe

Niestety, szkła korekcyjne i soczewki kontaktowe to dwa różne sposoby korygowania problemów ze wzrokiem. Na przykład, jeśli masz astygmatyzm lub krótkowzroczność, szkła korekcyjne są konieczne i najczęściej nosimy je w formie specjalistycznych okularów. Jeśli nie chcesz nosić okularów przez cały czas, możesz, zamiast nich kupić korekcyjne soczewki kontaktowe, jednak tutaj w grę wchodzi kwestia efektywności.

Różnica?

Podczas gdy soczewki korekcyjne korygują problemy ze wzrokiem, soczewki kontaktowe korygują wzrok tylko tymczasowo, wspierając naturalną soczewkę oka. Nie korygują one, a jedynie pomagają w korekcji wzroku.

Zalety soczewek kontaktowych:

  • Bardziej komfortowe niż noszenie okularów,
  • efektywna, lecz tymczasowa korekcja wzroku (w zależności od rodzaju soczewek),
  • łatwe w konserwacji,
  • bardziej opłacalne ekonomicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − siedem =