System lojalnościowy – sposób na budowanie relacji między sprzedawcą a klientem

Program lojalnościowy to doskonały sposób na budowanie więzi pomiędzy klientem a sklepem internetowym. Możliwość otrzymania rabatu na kolejne zakupy to doskonała motywacja do ponownych odwiedzin danego miejsca. Jest to również doskonały sposób na zebranie przez sprzedawcę niezbędnych informacji dotyczących preferencji zakupowych klientów. Na ich podstawie możliwe jest przeprowadzenie kampanii marketingowych produktów, skierowanych do konkretnej grupy odbiorców, którzy będą nimi zainteresowani. Z takich programów korzystają praktycznie wszystkie największe marki na świecie.

Jak stworzyć dobry program lojalnościowy?

Podstawą jest określenie, w jaki sposób odwiedzający sklep będą zbierać punkty oraz na jaką nagrodę będą mogli liczyć po zgromadzeniu odpowiedniej ich ilości. Mogą to być benefity w postaci zniżek na zakupy lub nagrody rzeczowe. Dzięki programom lojalnościowym klient jest bardziej skłonny do regularnych odwiedzin i wydawania większych kwot, aby szybciej zebrać punkty potrzebne do zdobycia nagrody.

Warto pamiętać o tym, że benefity powinny być atrakcyjne i zachęcać do wzięcia udziału w programie. Dobrym pomysłem jest ustalenie ram czasowych systemu lojalnościowego, aby zmobilizować uczestników do szybszego zbierania punktów. Pozwoli to także sprzedawcom uniknąć problemów z ewentualnymi roszczeniami wobec niego. Takie programy można organizować regularnie oferując coraz to nowe nagrody, aby jeszcze skuteczniej budować więzi z klientami i przywiązywać ich do swojej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − trzynaście =