Jaki parawan nawannowy wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niewielkich mieszkaniach znajdują się zazwyczaj także małe łazienki, których przestrzeń należy zorganizować jak najbardziej funkcjonalnie, aby móc w pełni komfortowo korzystać z tego wnętrza. Trzeba wziąć pod uwagę dodatki (ich duży wybór można znaleźć na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/), a także wybrać odpowiednie meble.

Niewielki metraż pociąga za sobą konieczność zastosowania pomysłowych rozwiązań, do których z pewnością można zaliczyć wannę połączoną z prysznicem. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju konstrukcję, musimy również zamontować specjalny parawan nawannowy.

Kilka sensownych opcji – każda posiada jakieś zalety

Parawany nawannowe umożliwiają nam łatwe przekształcenie wanny w połączenie jej z kabiną prysznicową. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wybór nieodpowiedniego modelu lub złe jego zamocowanie może skutkować nieprawidłowym działaniem, dlatego warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie poznać charakterystyczne cechy poszczególnych projektów.

Wyróżniamy następujące parawany, które bez problemu można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych lub internetowych, jak i marketach budowlanych:

a) nawannowe w kształcie harmonijki – są zazwyczaj zrobione z kilku skrzydeł drzwiowych, które składają się niczym harmonijka. Zajmują mało miejsca, a ich montaż jest nieskomplikowany i nie wymaga zastosowania prowadnicy, dlatego idealnie sprawdzą się w wyjątkowo małych łazienkach, gdzie każdy dodatkowy centymetr ma znaczenie.

b) wahadłowe – najczęściej jednoskrzydłowe z drzwiami o ograniczonej szerokości. Są wyposażone w zawiasy, które pozwalają na otwarcie skrzydła w stronę wanny albo w stronę przeciwną. Ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości.

c) składane – nazywane także suwanymi lub teleskopowymi, występują najczęściej w wersjach rozbudowanych. Często można się spotkać z modelami dwuczęściowymi, choć w niektórych łazienkach montuje się nawet wersje z siedmioma skrzydłami. Optymalnym rozwiązaniem do wnętrza o przeciętnych wymiarach jest parawan nawannowy 3-częściowy, ponieważ z jednej strony idealnie chroni przed zachlapaniem, z drugiej zaś wygląda stylowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Diagnostyka psychologiczna – od czego zacząć?
Diagnostyka psychologiczna – od czego zacząć?
W czasach, kiedy sieć internetowa pozwala na podejmowanie pracy i jej wykonywanie w zaciszu domowym, nic nie stoi na przeszkodzie, […]
Czy warto założyć klimatyzację w mieszkaniu?
Czy warto założyć klimatyzację w mieszkaniu?
Posiadanie klimatyzacji jest szczególnie przydatne w upalne dni, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Coraz więcej osób decyduje się […]
Zabłyśnij na parkiecie – przegląd modnych sukienek sylwestrowych
Zabłyśnij na parkiecie – przegląd modnych sukienek sylwestrowych
Impreza sylwestrowa to wydarzenie, podczas którego każda kobieta pragnie wyglądać oszałamiająco. Aby osiągnąć taki efekt, warto zdecydować się na założenie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy