Jaki parawan nawannowy wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niewielkich mieszkaniach znajdują się zazwyczaj także małe łazienki, których przestrzeń należy zorganizować jak najbardziej funkcjonalnie, aby móc w pełni komfortowo korzystać z tego wnętrza. Trzeba wziąć pod uwagę dodatki (ich duży wybór można znaleźć na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/), a także wybrać odpowiednie meble.

Niewielki metraż pociąga za sobą konieczność zastosowania pomysłowych rozwiązań, do których z pewnością można zaliczyć wannę połączoną z prysznicem. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju konstrukcję, musimy również zamontować specjalny parawan nawannowy.

Kilka sensownych opcji – każda posiada jakieś zalety

Parawany nawannowe umożliwiają nam łatwe przekształcenie wanny w połączenie jej z kabiną prysznicową. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wybór nieodpowiedniego modelu lub złe jego zamocowanie może skutkować nieprawidłowym działaniem, dlatego warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie poznać charakterystyczne cechy poszczególnych projektów.

Wyróżniamy następujące parawany, które bez problemu można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych lub internetowych, jak i marketach budowlanych:

a) nawannowe w kształcie harmonijki – są zazwyczaj zrobione z kilku skrzydeł drzwiowych, które składają się niczym harmonijka. Zajmują mało miejsca, a ich montaż jest nieskomplikowany i nie wymaga zastosowania prowadnicy, dlatego idealnie sprawdzą się w wyjątkowo małych łazienkach, gdzie każdy dodatkowy centymetr ma znaczenie.

b) wahadłowe – najczęściej jednoskrzydłowe z drzwiami o ograniczonej szerokości. Są wyposażone w zawiasy, które pozwalają na otwarcie skrzydła w stronę wanny albo w stronę przeciwną. Ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości.

c) składane – nazywane także suwanymi lub teleskopowymi, występują najczęściej w wersjach rozbudowanych. Często można się spotkać z modelami dwuczęściowymi, choć w niektórych łazienkach montuje się nawet wersje z siedmioma skrzydłami. Optymalnym rozwiązaniem do wnętrza o przeciętnych wymiarach jest parawan nawannowy 3-częściowy, ponieważ z jednej strony idealnie chroni przed zachlapaniem, z drugiej zaś wygląda stylowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty jakich producentów warto mieć?
Buty jakich producentów warto mieć?
Sportowe buty, dawniej będące domeną tylko mężczyzn, cieszą się wśród kobiet coraz większą popularnością. Czy wybieramy się na spacer, siłownię, […]
Jak zrobić manekina krawieckiego?
Jak zrobić manekina krawieckiego?
Samodzielne projektowanie ubrań, to z pewnością czynność, która budzi powszechne uznanie oraz szacunek, gdyż rzadko można się z czymś takim […]
Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej
Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej
Każda z nas posiada inny rodzaj cery. Wynika to między innymi z uwarunkowań genetycznych i sposobu, w jaki ją pielęgnujemy. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy