Stomatolog – jakie zabiegi wykonuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta jest pracownikiem medycznym, który jest odpowiedzialny za zdrowie Twoich zębów i dziąseł. Opieka stomatologiczna jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia. Twoje zęby są częścią Twojego ciała, więc ważne jest, aby o nie dbać. Dentysta pomoże Ci we wszystkich potrzebnych zabiegach stomatologicznych, od badań i czyszczenia po wypełnienia i kanały korzeniowe.

Wypełnienia 

Wypełnienia są używane do naprawy spróchniałych lub uszkodzonych zębów. Dentysta usunie wszelkie zbutwiałe fragmenty zęba, a następnie wypełni miejsce żywicą kompozytową (rodzajem tworzywa sztucznego). Wypełnienie to jest bardzo trwałe, ale nie jest tak mocne jak naturalne szkliwo zęba.

Leczenie kanałowe 

Istnieją trzy rodzaje leczenia kanałowego: leczenie endodontyczne, apikoektomia i chirurgiczna resekcja korzenia. W każdym przypadku celem jest usunięcie wszystkich zainfekowanych tkanek z okolic korzenia zęba, tak aby przywrócić jego funkcję. Leczenie kanałowe może być wykonywane na zębach trzonowych (tylnych) lub siekaczach (przednich). Nie wymagają one stosowania leków znieczulających i mogą być wykonane podczas jednej sesji w lokalnym gabinecie stomatologicznym.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe stosuje się w przypadku rozległej próchnicy w zębie lub w przypadku urazu zęba trzonowego (tylnego). Korona pokrywa całą widoczną część zęba, tak aby wyglądał on jak przed pojawieniem się próchnicy.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ofertą oferowanych usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-olkusz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Certyfikaty Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy
Certyfikaty Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy
Środowisko pracy musi być bezpieczne, powinno być też przyjazne pracownikom. W przeciwnym razie zostaną oni narażeni na niebezpieczeństwo. Ktoś może […]
Zakopane – idealne miejsce na wakacyjny urlop
Zakopane – idealne miejsce na wakacyjny urlop
Wakacyjny czas nadchodzi wielkimi krokami, w związku z czym nadchodzi również pora na podjęcie decyzji, gdzie spędzić urlop. Niektórzy pewnie […]
Dodatki do codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Dodatki do codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Bez wątpienia biżuteria jest czymś, co uwielbia większość przedstawicielek płci pięknej. Od dawna różnego rodzaju kolczyki, naszyjniki czy bransoletki stanowią […]
Ostatnie wpisy
Polecamy