Stomatolog – jakie zabiegi wykonuje?

Dentysta jest pracownikiem medycznym, który jest odpowiedzialny za zdrowie Twoich zębów i dziąseł. Opieka stomatologiczna jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia. Twoje zęby są częścią Twojego ciała, więc ważne jest, aby o nie dbać. Dentysta pomoże Ci we wszystkich potrzebnych zabiegach stomatologicznych, od badań i czyszczenia po wypełnienia i kanały korzeniowe.

Wypełnienia 

Wypełnienia są używane do naprawy spróchniałych lub uszkodzonych zębów. Dentysta usunie wszelkie zbutwiałe fragmenty zęba, a następnie wypełni miejsce żywicą kompozytową (rodzajem tworzywa sztucznego). Wypełnienie to jest bardzo trwałe, ale nie jest tak mocne jak naturalne szkliwo zęba.

Leczenie kanałowe 

Istnieją trzy rodzaje leczenia kanałowego: leczenie endodontyczne, apikoektomia i chirurgiczna resekcja korzenia. W każdym przypadku celem jest usunięcie wszystkich zainfekowanych tkanek z okolic korzenia zęba, tak aby przywrócić jego funkcję. Leczenie kanałowe może być wykonywane na zębach trzonowych (tylnych) lub siekaczach (przednich). Nie wymagają one stosowania leków znieczulających i mogą być wykonane podczas jednej sesji w lokalnym gabinecie stomatologicznym.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe stosuje się w przypadku rozległej próchnicy w zębie lub w przypadku urazu zęba trzonowego (tylnego). Korona pokrywa całą widoczną część zęba, tak aby wyglądał on jak przed pojawieniem się próchnicy.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ofertą oferowanych usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-olkusz/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − osiem =