Czym się kierować przy wyborze wody pitnej?

Woda butelkowana jest dobrą alternatywą dla wody z kranu, ale dostępnych jest wiele różnych rodzajów wody butelkowanej. Najlepsza woda butelkowana to taka, której picie sprawia Ci przyjemność.

Jeśli próbujesz zdecydować, który rodzaj wody butelkowanej jest dla Ciebie najlepszy, oto kilka rzeczy do rozważenia:

Unikanie plastiku

Niektórzy ludzie wolą szkło od plastiku, ponieważ jest ono łatwiejsze do recyklingu i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia z powodu chemikaliów wymywanych do wody z plastikowych pojemników. Szklane butelki mogą być również ponownie wykorzystane po ich dokładnym umyciu i wypłukaniu. Woda w szklanych butelkach jest zazwyczaj droższa niż woda w plastikowych butelkach, ale niektórzy ludzie wolą ją, ponieważ uważają, że szkło jest bezpieczniejszym materiałem opakowaniowym. Jeśli zdecydujesz się pić wodę w szklanych butelkach, szukaj marek, które używają materiałów z recyklingu w swoich butelkach. Taką wodę w szklanych butelkach można kupić chociażby na stronie https://wodasklep.pl/pl/c/Woda-Mineralna/1.

Koszty

Woda butelkowana może być droga, zwłaszcza jeśli kupujesz ją na sztuki lub hurtowo. Jeśli martwisz się o koszty, szukaj odmian z mniejszą ilością minerałów i dodatków (które mogą zwiększyć koszty).

Zawartość minerałów

Większość wód butelkowanych zawiera minerały dodane w celu poprawy smaku – ale te minerały mogą nie występować naturalnie w miejskiej sieci wodociągowej, w której zostały zabutelkowane, więc niekoniecznie są dla Ciebie zdrowe. Szukaj marek, które nie dodają żadnych dodatkowych minerałów ani dodatków do swoich wód, lub wybierz filtrowaną wodę z kranu zamiast butelkowanej, jeśli chcesz czegoś bez dodatków mineralnych (chociaż filtrowana woda z kranu może nie smakować tak dobrze, jak marki wzbogacone minerałami).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =