Nawilżone i zdrowe włosy – jak to osiągnąć?

Sporo kobiet zmaga się na co dzień z nadmiernie przesuszonymi i zniszczonymi włosami. W celu doprowadzenia ich do optymalnego wyglądu należy przede wszystkim stosować odpowiednie produkty kosmetyczne zapewniające silne nawilżenie, a także regenerację od wewnątrz. Duże znaczenie ma ponadto unikanie konkretnych czynników, które wpływają bezpośrednio na słabą kondycję pasm. Godna polecenia jest m.in. maska nawilżająca do włosów zawierająca wyciągi z naturalnych roślin.

Efektywna pielęgnacja w kilku krokach

W przypadku posiadania suchych i wyglądających niezbyt zdrowo włosów zaleca się ich mycie delikatnym szamponem o właściwościach silnie nawilżających – np. z ekstraktem z korzenia mniszka. Sprawi on, że kosmyki będą elastyczne oraz atrakcyjnie lśniące. Doskonale sprawdzą się też odżywki i maski na bazie oleju arganowego, kiełków pszenicy, aloesu i masła shea, gdyż zregenerują skórę głowy i w znacznym stopniu wzmocnią cebulki. Ciekawym i prostym sposobem na nawilżenie włosów jest ponadto olejowanie, które polega na zaaplikowaniu na fryzurę wybranego oleju roślinnego (lnianego, słonecznikowego, z wiesiołka, z pestek winogron), a następnie odczekaniu kilku godzin i dokładnym spłukaniu produktu.

Należy także:

– unikać zaawansowanych zabiegów w postaci rozjaśniania, farbowania, prostowania itp. (zwłaszcza tych z użyciem silnych środków chemicznych)

– ograniczyć mycie głowy do maksymalnie trzech razy w tygodniu

– opłukiwać włosów zimną wodą bezpośrednio po umyciu

– zrezygnować ze stylizacji na gorąco (lepiej zastosować delikatną pastę)

– wprowadzić do diety produktów bogatych w witaminy i mikroelementy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − cztery =