Najtrwalsze rodzaje ogrodzeń – o czym warto pomyśleć?

Decyzja o budowie ogrodzenia powinna być dobrze przemyślana. W sprzedaży dostępnych jest wiele materiałów charakteryzujących się trwałością i estetycznym wyglądem. Jednym z nich jest siatka cięto-ciągniona, która cieszy się coraz większą popularnością. 

Powstawanie i zastosowanie siatki cięto-ciągnionej 

Aby powstała siatka cięto-ciągniona producent musi użyć stalowej, ocynkowanej, nierdzewnej, bądź aluminiowej blachy. Na linię produkcyjną wyposażoną w odwijak, siatkarkę i prostowarkę materiał dostarczany jest w formie rolki lub gotowych arkuszy. Blacha zostaje nacięta, a następnie rozciągnięta. W wyniku takiego działania powstaje gotowy produkt, który może zostać wykorzystany do stworzenia nowoczesnych przęseł ogrodowych.

Właściwości ogrodzenia z siatki cięto-ciągnionej

Charakterystyczną cechą ogrodzenia wykonanego z siatki cięto-ciągnionej jest jego efektowny, oryginalny wygląd. Wpływa na niego kształt, grubość oraz szerokość oczek. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów ogrodzenie charakteryzuje dużą wytrzymałością i odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. To sprawia, że tego rodzaju konstrukcje można polecić osobom, którym zależy na trwałym i przykuwającym wzrok płocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dwanaście =