Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie owoców i warzyw?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy kupujesz owoce i warzywa, nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy są one świeże, czy nie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru:

Wygląd produktu

Jeśli wygląda dobrze, to prawdopodobnie jest to produkt dobrej jakości. Wygląd produktu może również pomóc w określeniu, czy jest on dojrzały, czy nie. Na przykład, jeśli owoc ma małe zmarszczki na skórze, to prawdopodobnie jest to owoc niedojrzały. Z drugiej strony, jeśli na jego powierzchni nie ma żadnych zmarszczek, wówczas oznacza to, że jest on dojrzały. Przed zakupem produktów szukaj śladów siniaków lub uszkodzeń na skórze. Niektóre obicia są normalne, ale jeśli są one nadmierne lub ciągną się przez cały kawałek owocu lub warzywa, lepiej całkowicie unikać zakupu tego konkretnego produktu.

Kolor produktu

Ogólnie rzecz biorąc, zdrowa żywność powinna mieć jasny kolor, taki jak żółty lub pomarańczowy (na przykład marchew). Tymczasem niezdrowa żywność często ma ciemne kolory, takie jak brązowy i czarny (na przykład banany).

Zapach produktu

Możesz również powiedzieć, czy owoc lub warzywo jest zdrowe, czy nie, wąchając je dokładnie najpierw przed ich zakupem. Jeśli po kilkukrotnym dokładnym powąchaniu nie ma żadnego szczególnego zapachu, oznacza to, że prawdopodobnie są one świeże i zdrowe!

Wybieraj to, co jest w sezonie

Jeśli nie możesz znaleźć truskawek w styczniu, to prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł, aby je kupić. Zamiast tego poszukaj innych opcji, takich jak pomarańcze lub banany w miesiącach zimowych – są one zawsze dostępne bez względu na porę roku, w której robisz zakupy.

Jeśli zależy Ci na zakupie świeżych i wysokiej jakości produktów możesz sprowadzać je z takiego punktu jak hurtownia warzyw Poznań ma w swoim obrębie takich przedstawicieli na rynku, którzy posiadają je stale w ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kostka brukowa – rodzaje dostępnych powierzchni
Kostka brukowa – rodzaje dostępnych powierzchni
Kostka brukowa wydaje się wyrobem dość jednorodnym i uniwersalnym. Wbrew temu, w sklepach budowlanych znajdziesz rozmaite odmiany i wersje kostek […]
Jak wygląda domowa hodowla drobiu?
Jak wygląda domowa hodowla drobiu?
Domowa hodowla kur niesie ze sobą wiele zalet. Podstawową jest to, że kury w takim miejscu mają dużo więcej swobody, […]
Czy fryzjer może poprawić stan włosów?
Czy fryzjer może poprawić stan włosów?
Zabiegi z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu Fryzjer wielu osobom kojarzy się z osobą, która jedynie strzyże oraz modeluje włosy. Tymczasem nowoczesny […]
Ostatnie wpisy
Polecamy