Komfort podczas snu, czyli o wyborze piżamy słów kilka

Podstawą dobrego i zdrowego snu jest przede wszystkim piżama. Powinna być ona zarówno maksymalnie wygodna, jak i atrakcyjna wizualnie. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli zróżnicowanych pod względem materiału wykonania, kroju oraz ceny, dlatego wybór konkretnego rozwiązania może przysparzać sporo trudności.

Zrezygnujmy z materiałów syntetycznych

Piżamy dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych są w większości produkowane z tkanin naturalnych, takich jak choćby bawełna czy jedwab. To właśnie na nie warto się zdecydować, gdyż zapewnią naszej skórze swobodne oddychanie, zapobiegną nadmiernemu poceniu się i nie będą podrażniały ciała.

Nie zaleca się natomiast kupowania piżam z materiałów syntetycznych, które są przeważnie nieprzyjemne w dotyku i posiadają bardzo kiepskie właściwości użytkowe. Jeśli chodzi o fason, to mamy do wyboru luźne, uniwersalne komplety dwuczęściowe (spodnie + koszula), bokserki (dla mężczyzn), koszule nocne na ramiączkach oraz specjalne narzutki i satynowe halki (dla kobiet). Z kolei pożądane kolory to granatowy i szary, bo wykazują działanie relaksujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − cztery =