Jak karmić ryby w akwarium?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zdecydujemy się na hodowlę rybek akwariowych, to jeszcze przed ich zakupem powinniśmy się dokładnie zapoznać z zasadami żywienia tych zwierząt. Karmienie to bowiem jeden z najważniejszych elementów akwarystycznego hobby, w którym wiele osób popełnia sporo błędów – właśnie z powodu niewiedzy.

Najpowszechniejszym jest zbyt częste podawanie pokarmu (w dużej ilości), co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób i może nawet prowadzić do śmierci zwierząt. Duże znaczenie ma również zróżnicowanie karmy, ponieważ jednorodne karmienie przynosi wielu gatunkom duże szkody.

Trzymaj się zasad, a wszystko będzie w porządku

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zwykłe akwarium ze sklepu, czy na akwarium pod zamówienie, musimy je wyposażyć w odpowiednie akcesoria i przyrządy, które sprawią, że nasze rybki będą miały długie i ciekawe życie. Do takich niezbędnych elementów zaliczamy m.in. korzenie, kamienie, obiekty w postaci domków lub ruin, wulkany, żywe rośliny, a także filtr do akwarium.

Kolejnym krokiem jest zakup rybek oraz pokarmu dla nich w postaci płatków, chipsów, granulków, larw owadów i skorupiaków (np. komara, oczlika, ochotki lub szklarki) w formie suszonej, mrożonej albo żywej, a także karm dedykowanych konkretnym gatunkom – bojownikom, mieczykom, gupikom, glonojadom, paletkom czy welonom. W trakcie karmienia należy się stosować do kilku zasad.

Po pierwsze, podawanie zbyt dużej ilości karmy nie jest dobrym pomysłem, bo może się odbić negatywnie na zdrowiu ryb. Dlatego lepiej jest podzielić pokarm na kilka porcji (dwie to minimum) i podawać rano, w południe i wieczorem. Po drugie, ryby nie lubią monotonii, więc warto im co jakiś czas urozmaicać dietę o nowe produkty. Po trzecie, karmieniem powinna się zajmować jedna, wyznaczona do tego zadania osoba. Stworzenia te szybko bowiem przyzwyczajają się do ludzi, potrafią nawet ich wyczuwać i rozpoznawać ich kroki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rehabilitacja w domu – czy to możliwe?
Rehabilitacja w domu – czy to możliwe?
Wiele osób po wypadku i długim pobycie w szpitalu chce jak najszybciej wrócić do domu. Także rodzina może nalegać na […]
Kilkudniowy przyjazd do Warszawy – jak najlepiej się poruszać po całym mieście?
Kilkudniowy przyjazd do Warszawy – jak najlepiej się poruszać po całym mieście?
Warszawa to miasto, które stoi otworem dla osób z różnym wykształceniem, w różnym wieku i o rozmaitych celach życiowych. To […]
Łazienka – podstawowe elementy aranżacji i oświetlenia
Łazienka – podstawowe elementy aranżacji i oświetlenia
W efektownych wnętrzach żaden z elementów wyposażenia nie jest przypadkowy. Wszystkie produkty dobierane są z ogromną starannością, włącznie z detalami […]
Ostatnie wpisy
Polecamy