Jak karmić ryby w akwarium?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zdecydujemy się na hodowlę rybek akwariowych, to jeszcze przed ich zakupem powinniśmy się dokładnie zapoznać z zasadami żywienia tych zwierząt. Karmienie to bowiem jeden z najważniejszych elementów akwarystycznego hobby, w którym wiele osób popełnia sporo błędów – właśnie z powodu niewiedzy.

Najpowszechniejszym jest zbyt częste podawanie pokarmu (w dużej ilości), co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób i może nawet prowadzić do śmierci zwierząt. Duże znaczenie ma również zróżnicowanie karmy, ponieważ jednorodne karmienie przynosi wielu gatunkom duże szkody.

Trzymaj się zasad, a wszystko będzie w porządku

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zwykłe akwarium ze sklepu, czy na akwarium pod zamówienie, musimy je wyposażyć w odpowiednie akcesoria i przyrządy, które sprawią, że nasze rybki będą miały długie i ciekawe życie. Do takich niezbędnych elementów zaliczamy m.in. korzenie, kamienie, obiekty w postaci domków lub ruin, wulkany, żywe rośliny, a także filtr do akwarium.

Kolejnym krokiem jest zakup rybek oraz pokarmu dla nich w postaci płatków, chipsów, granulków, larw owadów i skorupiaków (np. komara, oczlika, ochotki lub szklarki) w formie suszonej, mrożonej albo żywej, a także karm dedykowanych konkretnym gatunkom – bojownikom, mieczykom, gupikom, glonojadom, paletkom czy welonom. W trakcie karmienia należy się stosować do kilku zasad.

Po pierwsze, podawanie zbyt dużej ilości karmy nie jest dobrym pomysłem, bo może się odbić negatywnie na zdrowiu ryb. Dlatego lepiej jest podzielić pokarm na kilka porcji (dwie to minimum) i podawać rano, w południe i wieczorem. Po drugie, ryby nie lubią monotonii, więc warto im co jakiś czas urozmaicać dietę o nowe produkty. Po trzecie, karmieniem powinna się zajmować jedna, wyznaczona do tego zadania osoba. Stworzenia te szybko bowiem przyzwyczajają się do ludzi, potrafią nawet ich wyczuwać i rozpoznawać ich kroki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim miejscu warto zainstalować ukrytą kamerę?
W jakim miejscu warto zainstalować ukrytą kamerę?
Kamery i system monitoringu to rozwiązanie, jakie cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Okazuje się, że po te technologie sięgają […]
Jak obliczyć, ile kosztuje wydanie własnej książki?
Jak obliczyć, ile kosztuje wydanie własnej książki?
Książki są od setek lat cennym źródłem wiedzy i sposobem na przyjemne spędzanie czasu. Nic więc dziwnego, że wiele osób […]
Filtr G4 w wentylacji – jakie ma zastosowanie?
Filtr G4 w wentylacji – jakie ma zastosowanie?
Co to jest? Filtr G4 jest ulepszoną wersją standardowego filtra G3. Główna różnica między nimi polega na tym, że filtr […]
Ostatnie wpisy
Polecamy