Jakich języków warto się nauczyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Języki obce stanowią niekiedy przepustkę do „wielkiego świata”, mogą pomóc w podróżowaniu, poznawaniu nowych ludzi i innej kultury czy znalezieniu wymarzonej pracy. Dla jednych jest to hobby, dla innych — ciężka praca. Czy można podzielić języki na mniej i bardziej przydatne? Jakich języków warto się uczyć, by przydały się w przyszłości?

Języki obce na wagę złota

Znajomość języka obcego to dla wielu źródło ogromnej satysfakcji, jeszcze większej, gdy dzięki niej mogą wykorzystać język np. w pracy zawodowej. Oto języki, których warto się uczyć w XXI wieku:

  • języki skandynawskie – języki takie, jak norweski czy szwedzki są coraz bardziej popularne,
  • język angielski – to wciąż standard na rynku pracy i nie tylko. Jest to główny język korporacyjny, wymagany właściwie na większości stanowisk pracy.
  • język hiszpański – to jeden z wiodących języków w handlu światowym.
  • język rosyjski – ze względu na to, że jest to język sąsiedzki, ale również biorąc pod uwagę pozycję Rosji na świecie i rozwój rynku wschodniego.

Jest wiele innych języków, których warto się uczyć. Tak naprawdę znajomość każdego języka opłaci się w przyszłości, ponieważ liczą się też korzyści pośrednie. Należą do nich: świadomość realizacji, ćwiczenie umysłowe czy rozwój osobisty. Warto również zainwestować w kursy języka specjalistycznego. Wiele szkół prowadzi obecnie nabór na kursy językowe dopasowane do potrzeb danej branży — np. kursy językowe medyczne czy biznesowe. Kursy takie mogą przydać się też osobom chcącym wyjechać do pracy za granicę.

Przykładem szkoły prowadzącej specjalistyczne kursy językowe jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: http://sj.amu.edu.pl. Szkoła ta prowadzi nabór na kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i innych, a także na naukę tych języków pod kątem konkretnych zawodów. Jest to doskonały wybór dla osób pracujących w konkretnej branży, chcących się w niej rozwijać.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nadać wnętrzom industrialny styl?
Jak nadać wnętrzom industrialny styl?
Najmodniejsze wnętrza tego sezonu to bez wątpienia te inspirowane industrialnym stylem. Obok skandynawskiego, jest to jeden z najchętniej obieranych kierunków […]
Eleganckie upięcia fryzur na ślub
Eleganckie upięcia fryzur na ślub
Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Wszystkie oczy w tym dniu, bez wątpienia najbardziej skierowane są […]
Kawa sypana vs. rozpuszczalna
Kawa sypana vs. rozpuszczalna
Niejeden i niejedna z nas wręcz nie wyobraża sobie życia bez ulubionej filiżanki kawy. Czy to z rana przy śniadaniu, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy