Jak odseparować tłuszcz od ścieków?

Tłuszcz używany podczas prac w kuchni wiele razy przechodzi obróbkę termiczną, co w końcu zupełnie pozbawia go jego właściwości, a nawet powoduje wytworzenie się w nim nowych substancji chemicznych, z których niektóre potrafią zaszkodzić nie tylko człowiekowi, ale również instalacji kanalizacyjnej. Najpopularniejszym problemem związanym z odprowadzeniem tłuszczy sposobem tradycyjnym jest jednak duże ryzyko zatkania rur kanalizacyjnych, co niestety może prowadzić do jeszcze większych kłopotów. Dlatego warto postawić na rozwiązania, które oddzielą tłuszcz od głównej linii ścieków.

Inna droga dla tłuszczu

Rozwiązaniem, po które najczęściej sięgają przedsiębiorcy zajmujący się gastronomią, są separatory tłuszczu. Są to urządzenia potrafiące sprawnie odprowadzić wszelkie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i roślinnego od reszty ścieków, co w bardzo pozytywny sposób wpływa na długość życia kanalizacji i ogranicza koszty związane z jej naprawą lub renowacją. Tłuszcz bowiem potrafi zatkać odpływy, co wiąże się nie tylko z koniecznością wstrzymania prac na kuchni, ale również wysoką opłatą związaną z ich ponownym udrożnieniem. Więcej w temacie dowiemy się z https://www.sklep-instalgrunt.pl/10-separatory-tluszczu

Istnieje również inny sposób na sprawne oczyszczanie ścieków jeszcze u siebie. Mowa tu o tym, co mają do zaoferowania ekologiczne szamba, które na kilku etapach segregują wszelkie odpływy i potrafią nawet wytrącić z nich wodę, którą później można wykorzystać, np. do podlewania ogródka. Takie domowe oczyszczanie sprawia, że prawie zapomnimy o konieczności drenażu zbiornika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − jedenaście =