Jakimi zabawkami lubią się bawić dziewczynki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawa jest jedną z głównych form aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Pełni ona funkcję rozwijającą i kształcącą. W jej toku dziecko odzwierciedla sytuacje z otaczającej je rzeczywistości, poznaje różne czynności i role społeczne. Odpowiednie zabawki i akcesoria inspirują dzieci do aranżowania coraz to nowych scenek zaobserwowanych w swoim otoczeniu.

Dlaczego dziewczynki lubią lalki?

Podczas zabawy dziecko bazuje na własnym doświadczeniu. W pierwszych latach swojego życia, dziecko najczęściej pozostaje głównie pod opieką matki. Obserwuje jej codzienne zajęcia oraz opiekę nad nim i jego rodzeństwem. Dziewczynka identyfikuje się z rolą kobiety, więc czynności matki odzwierciedla w swojej zabawie. Dlatego dziewczynki tak chętnie bawią się lalkami, pozorując różne rodzinne sytuacje. Aby uatrakcyjnić tę zabawę, warto podarować swojej córeczce domek dla lalek, miniaturowe mebelki i przybory kuchenne. Laleczki, domki i akcesoria można wybrać z katalogu sklepu internetowego https://kidspace-shop.com/zabawki-dla-dziewczynek/. Taki prezent z całą pewnością sprawi radość każdej dziewczynce.

Zabawki kreatywne dla dziewczynek

Dostarczenie dziewczynce różnego rodzaju układanek i gier rozwija ich myślenie i kreatywność. Tematycznie mogą być związane ze  światem zwierząt lub baśni, działaniem w różnych zawodach, albo z ubiorem i modą. Pobudzają one wyobraźnię i poszerzają wiedzę o bliższym i dalszym otoczeniu. Dziewczynki lubią też rysować, kolorować obrazki w specjalnych książeczkach, tworzyć kompozycje mozaikowe lub wycinanki z papieru. Dla wspomagania rozwoju fizycznego, warto też kupować dziewczynkom różne akcesoria do zabaw ruchowych i gier zręcznościowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pracujesz w biurze? W tych butach praca będzie przyjemnością
Pracujesz w biurze? W tych butach praca będzie przyjemnością
Powszechnym stereotypem kobiety w biurze jest towarzysząca jej elegancja. Zaś kobieta elegancka to kobieta w szpilkach. Czy musi tak być? […]
Jak działa ogranicznik temperatury w sprzętach AGD?
Jak działa ogranicznik temperatury w sprzętach AGD?
Sprzęt AGD, który każdy z nas posiada w swoim domu lub mieszkaniu, musi być przede wszystkim bezpieczny. W tym celu […]
Egzamin na prawo jazdy – jak uniknąć stresu?
Egzamin na prawo jazdy – jak uniknąć stresu?
Stres podczas egzaminu na prawo jazdy to coś normalnego. Trzeba jednak nad nim panować, aby nie wpłynął negatywnie na koncentrację […]
Ostatnie wpisy
Polecamy