Jak dbać o sierść psa?

Dla naszych czworonogów podobnie jak dla nas jest pełna gama kosmetyków do skóry i sierści. Możemy wybierać spośród szamponów, mydełek, olejków, a także odżywek. Pytanie przed jakim staje właściciel psiaka, to jaki środek wybrać aby był najlepszy i najbardziej skuteczny. Szampony mają za zadanie nie tylko oczyścić sierść psa, ale również zabezpieczyć przed kleszczami i pasożytami, które są wręcz przyciągane przez skórę i sierść psa.

Psy z długą sierścią

Pielęgnacja psów różni się od siebie. Mamy bowiem do wyboru specyfiki dla psów z długą i krótką sierścią. Istnieją również kosmetyki pośrednie, kiedy pies posiada średnią, lub kręconą sierść. Dla czworonogów z długą sierścią istnieją szampony, oraz szczotki z innym zakończeniem. Pomagają one rozczesywać sierść i zapobiegają tworzeniu się kołtunom. Są one niezwykle pomocne, kiedy psiak lubi zabawę, a długa sierść szybko się brudzi. To również te specyfiki działają przeciw pasożytniczo i pomagają w trzymaniu pcheł z daleka od naszego psa. Jeśli potrzebujesz wiedzieć więcej na ten temat, odwiedź stronę https://happy-dog.com.pl/

Psy z krótką sierścią

Psiaki cieszące się krótką sierścią są zdecydowanie łatwiejsze w pielęgnacji i dłużej pozostają czyste. Oczywiście o takie psy również trzeba regularnie dbać, jednakże kąpiel, czyszczenie sierści, oraz wyczesywanie może odbywać się rzadziej, niżeli w przypadku psów z dłuższą sierścią. Dla krótkowłosych psów również istnieją środki zapobiegające pchłom i innym pasożytom. Warto zauważyć, że dla psów z krótką sierścią niezbędne są szampony przeciw kleszczom, są one bowiem narażone na nie jeszcze bardziej, niżeli długowłose psy.  

Małe i duże czworonogi

Ras i odmian psów jest dzisiaj niezliczona ilość. O wszystkie trzeba dbać, aby cieszyły się zdrowiem i wigorem przez jak najdłuższy czas. W sklepach branżowych znajdziemy dla nich mnóstwo środków, kosmetyków, szczotek i innych produktów do codziennej pielęgnacji. Gdy posiadamy psa i chcemy o niego zadbać można udać się do salonu fryzjerskiego dla czworonogów. Świetnym przykładem psa o krótkiej sierści i średniej budowy ciała jest west. Jest to pies o którego sierść trzeba dbać i golić, gdy ta robi się zbyt długa. Trymowanie westa w Gdańsku to usługa wykonywana przez większość salonów dla psów i bardzo pomaga w pielęgnacji sierści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 11 =