Jak nadać wnętrzom industrialny styl?

Najmodniejsze wnętrza tego sezonu to bez wątpienia te inspirowane industrialnym stylem. Obok skandynawskiego, jest to jeden z najchętniej obieranych kierunków przy aranżacji wnętrz. Dużo wolnej przestrzeni, surowe wykończenia, stalowe dekoracje, to wszystko razem połączone tworzy niesamowity, loftowy klimat. Projektanci wnętrz pokochali wszelkie minimalistyczne dodatki oraz skromniejsze meble o prostych kształtach. Dziś podpowiadają nam, jak nadać domowym wnętrzom industrialnego charakteru.

Oryginalne meble

Szukając odpowiednich mebli do mieszkania, które chcemy zaaranżować w industrialnym stylu, warto poszukać ciekawych modeli gdzieś dalej niż w sieciówkach. Oryginalne meble bardzo często znaleźć można na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Dodatkowo mamy wtedy pewność, że identycznych egzemplarzy tego typu nie znajdziemy na rynku wiele. Szeroki wybór mebli w Białymstoku również powinien zachęcić do odwiedzin tego miasta, ponieważ znaleźć można tam również meble odnawiane. Renowacja mebli cieszy się dziś ogromną popularnością, a do industrialnych przestrzeni z pewnością pasować będą wszelkie niepowtarzalne, postarzane egzemplarze z duszą.

Istotne wykończenie

Wykańczając mieszkanie na industrialny styl, nie można zapomnieć o wykorzystaniu takich materiałów jak beton czy metal. Ściany pokryte betonem przywodzą na myśl stare, pofabryczne budynki, a metalowe dodatki nadają całości nowoczesnego charakteru. Stół industrialny to z pewnością prosty mebel o skromnych kształtach. Wybierając najlepszy model, warto zdecydować się na wykończenia drewniane łączone masywnymi, stalowymi nogami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + czternaście =