Co obejmuje drogowy transport krajowy?

Polska sieć logistyczna obejmuje nie tylko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa spedycyjne świadczące usługi na rzecz przemysłu, producentów i handlu. Wiele mniejszych firm coraz częściej rezygnuje z własnej floty czy kontraktów z tradycyjnymi przewoźnikami na rzecz innych usług. Mowa oczywiście o przesyłkach kurierskich. 

Nie tylko drobne paczki

Przedsiębiorstwa kurierskie, w ramach dostosowania się do rynku, wprowadzają usługi znacznie inne niż te, z których są powszechnie znane. Od jakiegoś czasu każdy może wysłać już nie tylko zwykłe paczki, ale także całe europalety o wadze nawet powyżej tony. Przesyłki paletowe krajowe to rozwiązanie, które pojawiło się ze względu na brak innych usług w tym sektorze. Do tej pory każdy, kto potrzebował przewieźć coś dużego na większą odległość, musiał liczyć się ze zorganizowaniem transportu na własną rękę. Na braku alternatywy cierpieli także niewielcy przedsiębiorcy. Musieli oni wydawać spore pieniądze na usługi zewnętrznych firm transportowych lub po prostu, kupować samochód dostawczy i zatrudniać kierowcę. 

Jak to działa?

System paletowy pozwala wysłać dużą ilość towaru w systemie bardzo podobnym do nadania zwykłej przesyłki. Realizacja usługi przebiega bardzo prosto, w większości przypadków składamy i opłacamy zlecenie poprzez stronę internetową. Zamówiony na konkretną godzinę kurier odbiera naszą paletę, tak samo, jak odebrałby zwykłą przesyłkę. Najczęściej nie musimy nawet posiadać wózka paletowego. Możemy też wykupić dodatkowe usługi, takie jak pakowanie towaru na palecie przewoźnika, pomoc we wniesieniu, dodatkowe ubezpieczenie lub dostawa w określonym przedziale czasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =