Co zyskują pracownicy, korzystając z usług agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agencja pracy to usługodawca, który pomaga klientom znaleźć odpowiednią pracę w innych organizacjach. Klient nie płaci agencji bezpośrednio, natomiast agencja pobiera opłatę od przyszłego pracodawcy klienta.

Agencja, która może ofiarować wiele korzyści

Elastyczność – agencje umożliwiają pracownikom pracę u różnych pracodawców, co oznacza, że nie muszą oni przywiązywać się do jednej konkretnej pracy. Mogą podejmować tymczasowe stanowiska, a następnie opuścić je, gdy nie są już potrzebne. Dotyczy to wszystkich, ponieważ agencje nie zwracają uwagi na to, czy zainteresowani to pracownicy z Polski, czy pracownicy z Ukrainy i innych krajów.

Pewność znalezienia pracy – przede wszystkim istotne dla pracowników z zagranicy. Na przykład, pracownicy z Ukrainy korzystający z usług agencji zatrudnienia mogą łatwiej znaleźć pracę niż ci, którzy szukają zatrudnienia na własną rękę, ponieważ mają dostęp do znacznie większej liczby pracodawców, niż gdyby szukali na własną rękę.

Doświadczenie – Agencje pracy zapewniają szkolenia i doświadczenie, które w innym przypadku byłyby nieosiągalne, lub zbyt drogie dla kogoś rozpoczynającego karierę, dotyczy to zwłaszcza osób młodych.

To jeszcze nie wszystko!

Agencje mogą pomóc w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego, a także doradzić w zakresie umiejętności prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej i negocjacji wynagrodzenia.

Dokładnie sprawdzają kandydatów przed wysłaniem ich na rozmowy kwalifikacyjne – w ten sposób pracodawcy spotykają tylko wykwalifikowanych kandydatów. To ułatwia im wybór najodpowiedniejszej osoby dla ich działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rzeczy kupić przed chrztem dziecka?
Jakie rzeczy kupić przed chrztem dziecka?
Chrzest dziecka to niesamowicie ważne wydarzenie dla ludzi wierzących. By przebiegało ono bez przeszkód, powinniśmy dobrze się przygotować. Najlepiej zacząć […]
Zastawa stołowa na lata – z czego powinna być wykonana, aby była trwała i piękna
Zastawa stołowa na lata – z czego powinna być wykonana, aby była trwała i piękna
Zarówno w domu, jak i restauracji powinna się znaleźć zastawa stołowa. Będzie ona niezbędna, jeśli chodzi o podejmowanie gości, jak […]
Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie i realizacji szamba?
Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie i realizacji szamba?
Na etapie stawiania domu zawsze zachodzi konieczność wyboru określonej metody odprowadzania ścieków. Jeśli obiekt zlokalizowany jest w miejscu, w którym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy