Co zyskują pracownicy, korzystając z usług agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agencja pracy to usługodawca, który pomaga klientom znaleźć odpowiednią pracę w innych organizacjach. Klient nie płaci agencji bezpośrednio, natomiast agencja pobiera opłatę od przyszłego pracodawcy klienta.

Agencja, która może ofiarować wiele korzyści

Elastyczność – agencje umożliwiają pracownikom pracę u różnych pracodawców, co oznacza, że nie muszą oni przywiązywać się do jednej konkretnej pracy. Mogą podejmować tymczasowe stanowiska, a następnie opuścić je, gdy nie są już potrzebne. Dotyczy to wszystkich, ponieważ agencje nie zwracają uwagi na to, czy zainteresowani to pracownicy z Polski, czy pracownicy z Ukrainy i innych krajów.

Pewność znalezienia pracy – przede wszystkim istotne dla pracowników z zagranicy. Na przykład, pracownicy z Ukrainy korzystający z usług agencji zatrudnienia mogą łatwiej znaleźć pracę niż ci, którzy szukają zatrudnienia na własną rękę, ponieważ mają dostęp do znacznie większej liczby pracodawców, niż gdyby szukali na własną rękę.

Doświadczenie – Agencje pracy zapewniają szkolenia i doświadczenie, które w innym przypadku byłyby nieosiągalne, lub zbyt drogie dla kogoś rozpoczynającego karierę, dotyczy to zwłaszcza osób młodych.

To jeszcze nie wszystko!

Agencje mogą pomóc w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego, a także doradzić w zakresie umiejętności prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej i negocjacji wynagrodzenia.

Dokładnie sprawdzają kandydatów przed wysłaniem ich na rozmowy kwalifikacyjne – w ten sposób pracodawcy spotykają tylko wykwalifikowanych kandydatów. To ułatwia im wybór najodpowiedniejszej osoby dla ich działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profesjonalny ubiór do jazdy na desce snowboardowej
Profesjonalny ubiór do jazdy na desce snowboardowej
Aktywność fizyczna podczas zimy może być realizowana na wiele sposobów. Jednym z nich jest jazda na desce snowboardowej, która obok […]
Zastosowanie technologii CNC
Zastosowanie technologii CNC
Technologia CNC czyli profesjonalne cięcie i obróbka laserem metali, stosowana jest dzisiaj w wielu branżach zajmujących się wytwarzaniem elementów precyzyjnych. […]
Jakie są rodzaje paliw?
Jakie są rodzaje paliw?
Paliwa dostępne na rynku występują w trzech stanach skupienia – ciekłym, gazowym oraz stałym. Te pierwsze charakteryzują się dużą gęstością […]
Ostatnie wpisy
Polecamy