Co zyskują pracownicy, korzystając z usług agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agencja pracy to usługodawca, który pomaga klientom znaleźć odpowiednią pracę w innych organizacjach. Klient nie płaci agencji bezpośrednio, natomiast agencja pobiera opłatę od przyszłego pracodawcy klienta.

Agencja, która może ofiarować wiele korzyści

Elastyczność – agencje umożliwiają pracownikom pracę u różnych pracodawców, co oznacza, że nie muszą oni przywiązywać się do jednej konkretnej pracy. Mogą podejmować tymczasowe stanowiska, a następnie opuścić je, gdy nie są już potrzebne. Dotyczy to wszystkich, ponieważ agencje nie zwracają uwagi na to, czy zainteresowani to pracownicy z Polski, czy pracownicy z Ukrainy i innych krajów.

Pewność znalezienia pracy – przede wszystkim istotne dla pracowników z zagranicy. Na przykład, pracownicy z Ukrainy korzystający z usług agencji zatrudnienia mogą łatwiej znaleźć pracę niż ci, którzy szukają zatrudnienia na własną rękę, ponieważ mają dostęp do znacznie większej liczby pracodawców, niż gdyby szukali na własną rękę.

Doświadczenie – Agencje pracy zapewniają szkolenia i doświadczenie, które w innym przypadku byłyby nieosiągalne, lub zbyt drogie dla kogoś rozpoczynającego karierę, dotyczy to zwłaszcza osób młodych.

To jeszcze nie wszystko!

Agencje mogą pomóc w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego, a także doradzić w zakresie umiejętności prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej i negocjacji wynagrodzenia.

Dokładnie sprawdzają kandydatów przed wysłaniem ich na rozmowy kwalifikacyjne – w ten sposób pracodawcy spotykają tylko wykwalifikowanych kandydatów. To ułatwia im wybór najodpowiedniejszej osoby dla ich działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ozdobne kable do lampy w oplocie
Ozdobne kable do lampy w oplocie
Współczesna aranżacja wnętrz o charakterze industrialnym, nawiązującym do dawnych przestrzeni fabrycznych, przemysłowych i nieco geometrycznych w równie dużym stopniu dotyczy […]
Co można kupić w sklepie z bielizną?
Co można kupić w sklepie z bielizną?
Bielizna to nieodłączny element ubioru kobiet i mężczyzn. Bardzo ważne jest, aby materiał użyty do szycia, był jak najlepszej jakości. […]
Rozszerzenie działań firmy na Skandynawię – jak to zrobić?
Rozszerzenie działań firmy na Skandynawię – jak to zrobić?
Każda firma chcąca się rozwijać musi stawiać na poszerzanie swoich działań, a także grupy klientów. Niestety nie jest to możliwe, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy