Kampanie programmatic – spotkałeś/aś się z tym? Wiesz co to jest programmatic?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tajemnicze programmatic to forma reklamy, w której przekaz marketingowy reklamodawcy jest dostarczany za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu komputerowego lub platformy. Podkreślamy zatem, że kampanie programmatic stanowią koncepcja zautomatyzowanej kampanii reklamowej, która, co zaskakujące, istnieje od dziesięcioleci, a  przyjęta przez agencje cyfrowe, reklamodawców, wydawców i marki w celu zwiększenia ich skuteczności. Dziś jednak szczegółowo – co to jest programmatic oraz jak to stosować. 

Co to jest programmatic?

Ponownie przytaczając koncepcję celem wyjaśnienia, kampanie programmatic to zautomatyzowany system, który pomaga marketerom kupować i sprzedawać cyfrową przestrzeń reklamową. Jest to forma reklamy wykorzystująca oprogramowanie do automatyzacji procesu kupowania i sprzedawania reklam w imieniu reklamodawcy.

Ale w jaki sposób dostrzegamy tego skuteczność? Co to jest programmatic? Konkrety! Konkrety! Stosujemy je już od ponad dekady, jednak ostatnimi czasy zauważalny jest wzrost popularności tej formy promocji, ponieważ coraz więcej firm zaczyna z niej korzystać. Głównym tego powodem jest jego wydajność i skuteczność w generowaniu ruchu na strony internetowe.

Jak kampanie programmatic mogą pomóc w 5 częstych sytuacjach?

Wykorzystanie AI w marketingu istnieje już od jakiegoś czasu. Najpopularniejszym przypadkiem, kiedy decydujemy się na kampanie programmatic jest zautomatyzowane kupowanie reklam np:

  1. Gdy budżet kampanii jest niski
  2. Kiedy kampania musi wygenerować ogromny ruch w krótkim czasie
  3. Kiedy kampania musi wygenerować więcej leadów dla zespołu sprzedaży?
  4. Gdy kampania nie generuje wystarczającego ROI na wydatki reklamowe
  5. Gdy istnieje pilna potrzeba wartościowej dla botów treści, przy analizie przydatności i wartości witryn przez Google.

Jakie są najlepsze narzędzia marketingowe AI i strony internetowe na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi marketingu AI, które mogą pomóc właścicielom małych firm. Niektóre z nich są bezpłatne, podczas gdy inne mają płatną subskrypcję.

Najlepsze narzędzia marketingowe AI dla właścicieli małych firm i agencji cyfrowych obejmują:

– BuzzSumo: narzędzie do wyszukiwania pomysłów na treści, influencerów i konkurentów.

– Social Media Examiner: narzędzie, które pomaga znaleźć osoby mające wpływ w mediach społecznościowych.

– HubSpot: narzędzie, które pomaga tworzyć strategię marketingu przychodzącego i śledzić postępy.

Dlaczego powinieneś dbać o reklamę zautomatyzowaną?

Kampanie programmatic wykorzystują w swoich działaniach algorytmy do generowania ukierunkowanych reklam dla użytkowników, jednak stanowi zagrożenie dla tradycyjnej strategii marketingowej, ponieważ może z niej korzystać każdy, kto ma połączenie z internetem. Reklama automatyczna może stanowić zagrożenie dla reputacji i wiarygodności Twojej marki. Pokazuje również, że nie dbasz o swoich klientów i ich potrzeby.

Czy więc kampanie programmatic są rozwiązaniem korzystnym, czy korzystno-ryzykownym? Wiedząc co to jest programmatic, znając jego działania i potrafi nad nim zapanować, to czysta korzyść dla Twojej działalności. Ryzyko istnieje zawszę i jego potencjalnych przejawów nie czas i miejsce wymieniać. Jeśli dbasz o swoją automatyczną reklamę, analogicznie nie masz się czego obawiać i możesz się realizować wykorzystując automatykę na miarę marketingu XXI wieku. Kampanie programmatic to wciąż rozwijana forma marketingowa, z której korzystanie na obecną chwilę jest naprawdę warte rozważenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi zaletami wiąże się przejście na catering pudełkowy?
Z jakimi zaletami wiąże się przejście na catering pudełkowy?
Korzyści z przejścia na catering pudełkowy jest wiele. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, jest przyjazny dla środowiska […]
Moc drzemiąca w agencjach SEO jest nieoceniona, zapoczątkuj współpracę audytem SEO i przekonaj się sam
Moc drzemiąca w agencjach SEO jest nieoceniona, zapoczątkuj współpracę audytem SEO i przekonaj się sam
Małe przedsiębiorstwa miewają ciężko na rynku. Opierają się przede wszystkim na witrynach internetowych, często tworzonych bez należytej wiedzy i umiejętności, […]
Dlaczego ogólnodostępny wgląd w księgi wieczyste jest tak ważny?
Dlaczego ogólnodostępny wgląd w księgi wieczyste jest tak ważny?
Do elektronicznej księgi wieczystej może zajrzeć każdy. Taka kartoteka nieruchomości nie zawiera danych poufnych, a żeby ją przeglądać, potrzebujemy jedynie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy