Co ma wpływ na cenę okularów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary stają się nieodłącznym akcesorium coraz większej liczby Polaków. Przy ich wyborze, bierzemy pod uwagę nie tylko względy zdrowotne, ale również estetyczne – dobrze dobrane oprawki stanowią przecież dodatek podkreślający rysy twarzy, dodający powagi, a czasem spajający stylizację. Kupno okularów korekcyjnych bywa jednak kosztowną inwestycją, warto więc zadać sobie pytanie – za co tak naprawdę płacimy?

Szkła czy oprawki – w co inwestować?

Na cenę okularów wpływają takie czynniki jak:

– materiał, z którego zostały wykonane oprawki,

– rodzaj szkieł korekcyjnych,

– dodatkowe powłoki uszlachetniające,

– marka oprawek.

Na rynku możemy znaleźć oprawki wykonane z niezliczonej ilości tworzyw – od plastiku, przez metal, na drewnie kończąc. Najmniej trwałe, ale też najlżejsze i najtańsze okażą się te z tworzyw sztucznych,  choć i tu między cenami doszukamy się rozbieżności; oprawki z acetatu – lepszej jakości plastiku – mogą okazać się wielokrotnie droższe, niż te produkowane masowo. Podobne różnice widać w jakości oprawek metalowych.

Modne okulary męskie korekcyjne w okrągłych, metalowych oprawkach, które od kilku sezonów goszczą na wybiegach, nie muszą być więc niebotycznie drogie – ich cena zależy zarówno od jakości metalu, jak i wybranego przez rodzaju szkieł.

W tej kategorii wachlarz możliwości jest równie szeroki. Ciężkie, choć tanie soczewki mineralne coraz rzadziej wybierane są przez konsumentów, znacznie częściej sięgamy po lekkie i tanie szkła plastikowe. Rosnącą popularnością cieszą się również szkła progresywne, które, choć są już kosztowniejszą inwestycją, zastępują dwie pary okularów. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, warto rozważyć wybór tańszych oprawek, a zainwestować w soczewki, które odpowiadają przecież za kluczową funkcję okularów – poprawę wzroku.

Przy wyborze nowych szkieł warto wziąć pod uwagę dodatkowe powłoki, poprawiające komfort noszenia. Jeśli planujemy zainwestować w fotochromy, na przykład cieszące się niesłabnącą popularnością kultowe okulary typu aviator, być może warto rozważyć wybór tych z filtrami UV, które uchronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Duży wybór można znaleźć na https://www.opticdesign.pl/21-okulary-korekcyjne-aviator. Osobom spędzającym długie godziny przed ekranem do gustu przypaść mogą natomiast te neutralizujące niebieskie światło komputera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki?
Modna i dopasowana odzież sprawia, że wygląda się dobrze, wzrasta pewność siebie oraz uczucie komfortu. Podczas wyboru ubrań zwraca się […]
Dlaczego suplementy diety są ważne?
Dlaczego suplementy diety są ważne?
Żywność, jaką spożywamy zawiera niewystarczającą ilość elementów odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do właściwego funkcjonowania. Dieta przeciętnego człowieka zawiera zbyt […]
Greckie plaże – jakie są najpopularniejsze?
Greckie plaże – jakie są najpopularniejsze?
Greckie plaże są słynne na całym świecie. Należą do najpiękniejszych i najpopularniejszych w Europie, a najlepsze z nich znajdują się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy