Gdzie sprawdzi się materiał pikowany?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pikowanie materiału polega na zeszyciu dwóch tkanin, w taki sposób, że szwy tworzą ozdobny wzór, najczęściej kratkę. Pomiędzy warstwami zewnętrznymi znajduje się ta ocieplająca, a dzięki zeszyciu w opisany sposób ocieplenie jest równomiernie rozłożone. Stąd materiały pikowane są zazwyczaj nieco grubsze, w porównaniu do pozostałych tkanin. 

Gdzie pikowanie wygląda dobrze?

Najpopularniejsze zastosowanie to wszelkiego rodzaju narzuty. Czy to na kanapę w salonie, czy łóżko w sypialni, są świetnym dodatkiem. Zabawa kolorami jest tu wskazana, wszakże do mody powracają wzorzyste, kolorowe dekoracje wnętrz. Pokój o białych ścianach i stonowanym kolorze mebli, dzięki takiej narzucie będzie wywierał przyjemne, ciepłe wrażenie. Ponadto, uszycie narzuty to jedno z prostszych wyzwań dla początkujących krawców, gdyż nie potrzeba ku temu specjalnego wykroju – wystarczą pożądane wymiary: długość oraz szerokość. Nawet dla osób niedoświadczonych w pracy z materiałem pikowany nie sprawi problemu.

Kolejnym prostym projektem może być kocyk dla dziecka. Te zużywają się dość szybko, szczególnie w przypadku maluszków, które wymagają stałej opieki. Nie warto kupować co rusz nowego kocyka wprost ze sklepu, a lepiej zaopatrzyć się w belę materiału i przy tej okazji w trakcie szycia zrelaksować się.

Nieco większym wyzwaniem może być… kurtka! W wersji zrobionej z materiału pikowanego prezentuje się doskonale, dodaje uroku i klasy. Nawet jednokolorowa kurtka, jeśli posiada pikowanie, wydaję się być bardziej interesująca, modna. Tutaj niestety potrzeba już większego doświadczenia krawieckiego – to prawdziwy sprawdzian wyobraźni.

Jeśli nasz ukochany mąż lubi majsterkować, możemy wspólnie z nim odnowić wygląd naszych krzeseł lub kanapy, gdzie również materiał pikowany będzie prezentował się świetnie! Projektem nieco mniej wymagającym będą poduszki, które jednak także odnowią nasze wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalny charakter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rzeźby do ogrodu – dlaczego warto je mieć?
Rzeźby do ogrodu – dlaczego warto je mieć?
Rzeźby są one świetnym dodatkiem do każdego ogrodu i mogą być wykorzystane jako punkt centralny. Rzeźba może być w centrum […]
Jak ożywić wnętrze domu?
Jak ożywić wnętrze domu?
Żadnego domu i mieszkania nie można tak naprawdę nazwać swoim własnym domem, dopóki nie nada mu się swojego własnego charakteru. […]
W jaki sposób urządzić wnętrze nowoczesnej restauracji?
W jaki sposób urządzić wnętrze nowoczesnej restauracji?
Sukces lokalu gastronomicznego zależy oczywiście od tego, jak smaczne podawane jest w nim jedzenie i od lokalizacji. Istnieje jeszcze trzeci […]
Ostatnie wpisy
Polecamy