Urządzamy wnętrza w stylu retro

Retro kiedyś było charakterystyczne i zarezerwowane wyłącznie dla mody, dzisiaj podbija aranżacje wnętrz. Sprawdzi się doskonale, jeśli szukasz pomostu między minioną epoką a nowoczesnością.

Nowe i stare jednocześnie

Wnętrze utrzymane w tym klimacie to cały szereg wyposażenia, poczynając od luster w złotych ramach, kanapy na skośnych nóżkach, kończąc z lampami retro w abażurach. Główną inspiracją są lata 60. Współczesne modele są po prostu na nich stylizowane. Najłatwiej osiągnąć wnętrze utrzymane w tym stylu poprzez komponowanie starszych dodatków z tymi najnowszymi. Nie chodzi tutaj o zagracenie mieszkania antykami. To starsze wyposażenie, czy dodatki pojawiają się w nieco odświeżonym charakterze. Sprawdzają się zarówno w kamienicach, jak i bardzo współczesnych domach.

Jeśli chodzi o meble, to powinny być wykonane z drewna, tapicerowane lub zdobione. Natomiast stoliki oraz szafki powinny być zrobione z drewna fornirowanego, pozbawione ostrych krawędzi. To, co najbardziej je wyróżnia to ich masywność, przez co lepiej się prezentują w przestronnych pomieszczeniach, o większej powierzchni użytkowej. Co, jeśli chodzi o dodatki? Przede wszystkim warto się za nimi rozglądać na targach staroci lub sklepie z antykami. Świetnie wkomponuje się tutaj zegar stojący lub stare radio, pamiętające czasy naszych dziadków.

Nie można nie wspomnieć o ważnym elemencie wykończenia wnętrz, jakim są lampy, stylizowane na retro styl. Przykładowe produkty można znaleźć tutaj: https://lightfactory.com.pl/lampy-z-abazurem-cat-119.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =