Jakie prezenty wręczyć dzieciom?

Dzieci są doskonałym miernikiem jakości prezentu – ich naturalna ekspresyjność od razu da nam odpowiedź, czy upominek spodobał obdarowanemu, czy też wyląduje w koszu z zabawkami, skazany na zapomnienie. Dlatego przy wyborze prezentu maluchów musimy być szczególnie ostrożni. Na czas podejmowania decyzji warto wcielić się w takiego kilkulatka i zastanowić się – co tak naprawdę sprawi mu radość? Czy prezent dla niego ma być praktyczny, czy ma mieć tylko wartość pamiątkową? Jakie rzeczy wręczyć dzieciom na urodziny, a jakie na komunię?

Jaki jest najlepszy prezent dla dziecka?

W przypadku małych dzieci, problem też jest niewielki. Zwykle dobrze się sprawdzą przytulanki, grzechotki czy zabawki dedykowane kilkumiesięcznym dzieciom. Jednak musimy też pamiętać, że z tego typu atrakcji dziecko szybko wyrasta, a jeśli ma dużą rodzinę, prawdopodobnie będzie miało zabawek więcej niż jest w stanie użyć.

Dlatego prezent na chrzest, pierwsze urodziny i inne tego typu okazje może mieć także wartość pamiątkową. Sprawdzi się ramka bądź album ze zdjęciami (albo na zdjęcia, do uzupełnienia przez rodziców) czy też pozytywka z przyjemną melodią, która ułatwi maluchowi zasypianie, a kiedyś nabierze wartości sentymentalnej.

Podobnie sprawa wygląda ze starszymi dziećmi. Oczywiście kilkuletniemu chłopcu czy dziewczynce da się już kupić prezent dopasowany do ich zainteresowań, pasji i osobowości, ale na szczególne okazje obok zabawek, gier i sprzętów przydadzą się także drobne dodatki o wartości pamiątkowej. Jako pamiątka na komunie sprawdzi na przykład zdjęcie z podpisami wszystkich gości albo księga z życzeniami przez nich wpisanymi. Taki podarunek dorastające dziecko będzie mogło po latach otworzyć i wspominać z rodzicami ten wyjątkowy moment w ich życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 11 =