Funkcjonalne meble do małego mieszkania

Urządzanie niewielkiego mieszkania wiele osób przyprawia o prawdziwy ból głowy, ponieważ największy problem stanowi tutaj właściwe zagospodarowanie poszczególnych wnętrz. Od sukcesu w tym zakresie zależy w dużej mierze nasz późniejszy komfort i dobre samopoczucie. Największe znaczenie ma dobór odpowiednich mebli, odznaczających się nie tylko stylowym wyglądem, ale również dużą funkcjonalnością. Doskonałym przykładem takiego produktu jest narożnik z funkcją spania codziennego

Najlepsze są kreatywne rozwiązania

Aranżując małe mieszkanie, w pierwszej kolejności zadbajmy o odpowiednie łóżko w sypialni. Optymalnym wyborem przy braku metrażu jest model na podwyższeniu, pozwalający na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, którą z powodzeniem można przeznaczyć na przechowywanie różnych mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów i akcesoriów. Doskonałym pomysłem są też witryny do jadalni na naczynia (na https://sofart.pl/jadalnia/witryny-do-jadalni/ dostępna w wielu wariantach) i drobne sprzęty kuchenne, godnie zastępujące tradycyjne moduły składające się z wielu szafek i półek.

Z kolei w pokoju dziecka znakomicie sprawdzi się specjalna meblościanka, będąca połączeniem łóżka i biurka. Po rozłożeniu tego mebla zyskujemy miejsce do spania, po złożeniu zaś – do odrabiania lekcji i nauki. Na uwagę zasługują też składane krzesła, rozkładane stoły jadalniane (dopasowujące się pod względem rozmiaru do konkretnej sytuacji), rozkładane sofy z funkcją spania (w razie konieczności przenocowania gości), a także stylowe i praktyczne stoliki kawowe. Poza tym niezmiernie ciekawym rozwiązaniem są drabinki, które mogą stanąć zarówno w łazience (jako stojak na ręczniki), jak i w salonie (jako miejsce na książki oraz czasopisma).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =