Okna – co warto wiedzieć przed ich montażem?

Montaż stolarki okiennej, choć z pozoru nie wydaje się trudnym zadaniem, potrafi nastręczyć inwestorom wielu problemów. Nieprawidłowo osadzone okna spowodują powstanie mostków termicznych, odpowiedzialnych za uciekanie ciepła. A to właśnie skuteczna izolacja termiczna oraz akustyczna odznaczająca dobrze zamontowane okno. Sprawdź, o co należy zadbać przed przystąpieniem do prac montażowych, by cieszyć się prawidłowo zamocowaną stolarką okienną. 

Jak przebiega montaż okna?

Montaż stolarki polegający na zamocowaniu konstrukcji okiennej do otworu przy pomocy kotew lub dybli, odpowiednim jej osadzeniu i wypełnieniu szczelin dylatacyjnych pianką, przebiega sprawnie, pod warunkiem, że sam otwór okienny został odpowiednio przygotowany do pracy. Jak dobrze przygotować ościeżnice pod montaż ramy okiennej? Przede wszystkim należy skupić się na takich szczegółach jak:

-oczyszczenie otworu z pozostałości po materiałach budowlanych, 

-uzupełnienie ubytków, ewentualnych otworów zaprawą murarską,

-zakończenie prac wyrównujących otwór za pomocą materiałów hydrofobowych. 

Czym skutkuje nieprawidłowe przygotowanie otworu do montażu okna?

Jeśli uprzednio nie oczyścimy ościeżnicy z gruzu, pyłu, nie wyrównamy jej przy pomocy poziomicy i zaprawy, okno zostanie źle osadzone. Ma to niebagatelny wpływ nie tylko na jego późniejsze właściwości termiczne, ale i ochronę inwestora przed włamaniem. Jeśli zatem nie jesteśmy pewni co do możliwości skutecznego przygotowania budynku do mocowania stolarki, a interesuje nas montaż okien pcv Poznań będzie miastem, w którym z pewnością znajdziemy specjalizującą się w usługach związanych ze stolarką okienną, firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + osiemnaście =