Co brać pod uwagę przy wyborze roweru?

Szczególnie cieszącą się formą aktywności jest jazda rowerem. To świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz zgubienia dodatkowych kilogramów. Jednak aby mogła sprawiać przyjemność, warto wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który mimo swojej wyższej ceny z pewnością się sprawdzi. Na co więc zwrócić największą uwagę podczas wyboru roweru?

Jaki sprzęt wybrać?

W pierwszej kolejności należy określić, w jakich warunkach będziemy korzystać z roweru. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od tego zależy rodzaj sprzętu, jaki wybierzemy. Zakładając, że rower posłuży do wyjazdów w mieście czy spokojnych i prostych terenach, najlepiej zdecydować się na rower crossowy bądź trekkingowy, którego zaletą jest jedynie dodatkowe doposażenie turystyczne.

Jeśli określimy już typ, to na początku warto bliżej przyjrzeć się ramie. To ona ma duży wpływ na wygodę oraz komfort podczas jazdy. W sklepie trzeba dokładnie przymierzyć konkretny model, dopasowując jednocześnie siedzisko czy odległość stóp od pedałów.

Warto ponadto spojrzeć na przerzutki tylne rowerowe. Dobrym wyjściem jest dokładne dopytanie się o ich rodzaj oraz konkretny model. Może okazać się, że w rowerze zastosowano najtańsze i mało wytrzymałe.

Kolejnym aspektem, który odpowiada w tym wypadku za wygodę podczas jazdy szczególnie po nierównych terenach są amortyzatory rowerowe przednie, których rolą jest amortyzacja wszelkich niedoskonałości występujących na drodze. Cechą charakterystyczną jest skok amortyzatora. Im wyższa będzie ta wartość, na tym więcej będzie można sobie pozwolić pod względem trudności terenu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − dwa =